DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

WWF-Türkiye Doğa Öncüleri Öğretmen Çalıştayı Yapıldı

WWF-Türkiye Doğa Öncüleri Öğretmen Çalıştayı Yapıldı

WWF-Türkiye Doğal  Hayatı Koruma Vakfı tarafından 2018-2019 yılında ilimizde pilot bölge olarak seçilen Sarayköy ilçesinde ortaokul ve liselerde görevli her okuldan bir öğretmenin katılımıyla Sarayköy İlçe Halk Eğitim Merkezi Binası Toplantı Salonunda WWF Doğa Öncüleri Öğretmen Çalıştayı yapıldı. Çalıştayda WWF Doğa Projelerinin Temaları tanıtıldı.

 

WWF Türkiye Vakfı Eğitim Programları Müdürü Esra Turam ve WWF Türkiye Vakfı Doğa Koruma Programı Uzmanı Nilüfer Araç çalıştayda; katılımcı öğretmenlere WWF Türkiye Doğa Öncüleri Gençlik Programı, 15 Adımda Proje Yazma Teknikleri, Gıda Atığı ve Plastik ile ilgili bilgiler ve örnek projeler, Yaban Hayat ve Su ile ilgili bilgiler ve örnek projeler konularında bilgi verdiler.

 

Çalıştaya katılan öğretmenlerin rehberliğinde okullarda kurulacak doğa kulüplerinde yapılacak çalışmalarda bir gencin içindeki doğa adına değişim yaratma gücünü ortaya çıkarmak, çocukların doğa adına değişim yaratma gücüne rehberlik etmek, çocukların önce kendi çevreleri, sonra toplumu değiştirebilecekleri doğa projeleri yapmalarını ve içlerindeki gücü keşfetmelerini sağlaması konularında çalışmalar yapılacak. Çalışmalar sonucunda ortaya çıkacak olan projeler; uygulanabilirlik, sürdürülebilirlik ve değişim yaratacak hedefler açısından, WWF-Türkiye eğitim komisyonu tarafından değerlendirilecek ve çocuklara geri dönüşler verilecek.

 

Asgari 3 çocuktan oluşan gruplar, WWF-Türkiye ve kulüp öğretmenleri mentörlüğünde, Nisan ayına kadar projelerini uygulayacaklar.

 

Nisan 2019’da seçilecek bir projeyi WWF-Türkiye’ye gönderilecek, Türkiye’nin farklı bölgelerinden seçilen 10 proje İstanbul’da yapılacak olan Gençlik Konferansı’nda sunulacak, 3 proje de WWF Uluslararası Gençlik Ödülü için yarışma hakkına sahip olacak.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.