DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimin Çıtasını Topyekûn Yükseltmek Öncelikli Hedefimizdir

Eğitimin Çıtasını Topyekûn Yükseltmek Öncelikli Hedefimizdir

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında ilçe milli eğitim müdürleri değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Müdür Yardımcısı Ragıp Çelik, Şube Müdürleri Şaban Altınsuyu ve Ramazan Kayayurt ile 19 ilçe milli eğitim müdürü hazır bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2023 Vizyonu doğrultusunda geçtiğimiz yıllardan gelen kamuoyu ile paylaştığımız çalışmalarımız var. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanımızın geçtiğimiz günlerde lanse ettiği 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda da çalışmalarımız devam ediyor. Gelecek eğitimle şekillenir. Geleceği şekillendirecek olan siz eğitim yöneticileri ve sahada işin aktörleri olan öğretmenlerimizdir. Adaletten ayrılmadan vicdanımızın sesini dinleyerek görevlerimizi yapmalıyız. Eğitimdeki en önemli üç unsur olan öğretmen-öğrenci-veli iş birliğini hiçbir zaman göz ardı etmemeliyiz. Bu üç unsur arasındaki iletişim çok büyük önem arz etmektedir. Bunu sağlayacak olanda siz eğitim yöneticilerisiniz. Öğretmenlerimizin çalışma alanlarını ve imkânlarını şartların elverdiği ölçüde en iyi hale getirmek öncelikli görevlerimiz arasında yer almaktadır. Sahada idarecilerimiz öğretmenleri ile birlikte ne kadar çok iletişim kurarsa eğitim kalitesine ve öğrencilere olumlu yansımaları kaçınılmazdır.

 

Eğitimin çıtasını topyekûn yükseltmek öncelikli hedefimizdir. İl geneli sadece bir okul veya bir ilçede değil, tüm ilçelerimiz ve okullarımızda aynı kalite ve standarttı sağlamalıyız. İlimiz ülkemizin coğrafi ve ekonomik anlamda avantajlı bölgelerinden birinde yer alıyor. Bu avantajları eğitimde fırsata dönüştürsek uzun yıllara yayılacak olan bir başarıyı da elde ederiz. İlimizde eğitim denildiği anda sanayicisinden tutunda köyünden kentinden her kesim katkıda bulunuyor. En büyük avantajımız budur” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından müdür yardımcıları ve şube müdürleri çalışmalar hakkında toplantıya katılanlara bilgilendirmelerde bulundu.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.