DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilişim Öğretmenleri İleri Düzey Kodlama Eğitimi Aldı

Bilişim Öğretmenleri İleri Düzey Kodlama Eğitimi Aldı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, GEKA Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen “21. Yüzyılı Kodluyoruz” adlı projesi kapsamında bilişim teknolojileri öğretmenleri temel ve ileri düzey kodlama ve robotik kodlama eğitimi alıyor.

 

Denizli ilinde görev yapan 20 bilişim teknolojileri öğretmeni Merkezefendi Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Anadolu Lisesinde ileri düzey kodlama ve robotik kodlama eğitimlerine başladı.

 

Merkezefendi Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Anadolu Lisesindeki kursu İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ziyaret etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Teknoloji çağından bulunduğumuz bu dönemim en önemli konusu kodlamadır. Okullar bazında öğrencilerimizin ilgi ve merakları doğrultusunda hemen hemen tüm okullarımızda kodlama ile ilgili eğitimler ve çalışmalarla karşılaşıyoruz. Tahminim Bakanlığımızca önümüzdeki yıllarda kodlama müfredata alınabilir. Bilişim öğretmenlerimize yönelik olan ileri düzey kodlama eğitimleri ile ilimizdeki bu farkındalığın daha üst düzeylere taşınacağına inanıyorum. Çağımızın getirdiği robotik kodlamayı erken yaşlardan itibaren çocuklarımıza aktarmalıyız. Geleceğimiz çocuklarımız mesleklerine yönelirken bilişim alanında da bilinçli ve bilgili olarak yetişeceklerdir.” dedi.

 

21-11-201821-11-201821-11-201821-11-2018

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.