DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Öğretmenlik hepimizin yakinen bildiği üzere “mesleklerin mesleğidir.” Tüm mesleklerin üzerinde olmakla beraber, diğer meslekleri tanımlayan, kurgulayan ve onların temel çerçevesini çizen bir konumdadır. Kanaatimce öğretmen, sadece bilgi yığınlarının aktarılması işini yapan bir aktarıcı değil, her şeyden önce önüne gelen genç dimağlara “rehberlik” eden ve bununla beraber hayatı “yorumlayıp” “yorumlatan” kişidir.  

“ Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” Diyerek bizlere bu vatanı emanet eden büyük Önderimiz bizlere büyük bir sorumluluk vermiştir

Elbette pek çok sorun ve sıkıntı yaşıyor olabiliriz, işler her zaman yolunda gitmiyor olabilir. Ancak “öğretmenlik”  bizzat zaten bunlarla ilişkili bir kavramdır. Dünyanın neresinde veya ne zaman olursa olsun öğretmenlik kolay bir meslek olmamıştır. Sabır, metanet, cesaret ve sağduyu mesleğimizin ana unsurlarıdır. Hemen her gün önümüze gelen yavrularımızı, canlarımızı, geleceğimizi yeniden sabırla, ilimle, irfanla inşa edecek bizleriz.

Kıymetli Meslektaşlarım

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk eğitime verdiği önemi gerçekleştirdiği inkılaplarla gösterdiği gibi ´Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır´ sözüyle görevinizin ne kadar önemli ve zor olduğunu ifade etmektedir.   

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, mesleklerini icra ederken, şehit olan, vefat eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Siz değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyor,  hepinizi gönül dolusu sevgi, saygı ve muhabbetle selâmlıyorum.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.