DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okul Müdürleri Yönetici Gelişim Programı Gerçekleştirildi

İmam Hatip Okul Müdürleri Yönetici Gelişim Programı Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen ve ülke genelinde Kasım, Aralık, Mart Nisan ve Mayıs aylarında uygulanacak olan Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulu yöneticilerine yönelik hazırlanan Yönetici Gelişim Programı ilk etkinliği gerçekleştirildi.

 

Merkezefendi Servergazi Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dr. Öğretim Görevlisi Kemal Göz’ün konuşmacı olarak katıldığı programa, Şube Müdürü Şaban Altınsuyu ve imam hatip okul müdürleri katıldı.

 

Uygulanacak olan programla Anadolu İmam Hatip Liselerinde ve İmam Hatip Ortaokullarında ulusal düzeyde eğitim ve öğretimde standart ve kaliteyi yükseltmek, küresel ihtiyaçlar ve beklentiler bağlamında eğitimin niteliğini arttırmak ve süreklilik kazandırmak; bireylerin ve toplumun ihtiyaçlarını ve beklentilerini dikkate alarak okulların fiziki imkânlarını, öğretim programları ve öğrenme-öğretme süreçlerini sürekli yenilemek ve geliştirmek; yönetici ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine süreklilik kazandırmak, okullar arasında uygulama birlikteliğini sağlamak hedeflenmektedir.

 

Programda; ülkemizin din eğitimine, ilmî, tarihî ve kültürel mirasına katkıda bulunan medeniyet öncülerimiz; âlimler, bilim insanları ve öncü şahsiyetler ile eğitim camiasına örnek çalışmalarıyla ilham veren ve iz bırakan eğitimciler veya eğitim yöneticilerinin davranışlarından örnekler paylaşıldı.

 

23-11-201823-11-2018

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.