DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimin Gülen Yüzü Olunuz

Eğitimin Gülen Yüzü Olunuz

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  il genelindeki bağımsız anaokulu müdürleri ile Yenişehir Anaokulu toplantı salonunda bir araya geldi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında yapılan toplantıda Şube Müdürü Mustafa Vural ve anaokulu müdürleri hazır bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Günümüzde okul öncesi eğitimi toplumun her kesimi yakından takip ediyor. 3–6 yaş arası kabul edilen okul öncesi eğitimin amacı, sosyal bir varlık olmaya başlayan çocuğun her yöndeki gelişmesi sağlıklı olarak sürdürülmesinin sağlamaktır. Her anne-baba çocuklarını anaokuluna başlatıp en iyi okullarda eğitimlerini sürdürmelerini istiyor.

 

Anaokullarımız bir marka. Eğitim öğretim hizmetlerinin yanında gerek hijyen gerekse de güvenlik anlamında önemli bir yerdeyiz. Çocuklarımızı uygun eğitim ve yaklaşımla okullu olmaya hazırlayan okullarımızın çocuk psikolojisi üzerinde beklenen olumlu etkiyi sağlayabilmesi için idarecisi ve personelinin yanı sıra beslenme ve gıda kalitesi de önemlidir. Gelecek nesillerin bedensel ve zihinsel olarak gelişmelerine en büyü desteklerden biri beslenmedir. Okul öncesi eğitim kurumları sağlıklı beslenme kültürünün oluşturulduğu yerlerdir. Okul güvenliği bireysel olarak ele alınacak bir önlem değildir. Velisinden öğretmenine, idarecisine ve il yönetimine kadar topyekûn yapılacak bir çalışma olarak ele almaktayız.

 

Değerler Eğitimi projemiz devam ediyor. Okul öncesinden başlayan bir değerler eğitimi çalışması önümüzdeki yıllarda bize en değerli dönüt olarak dönecektir. Okullarımızda iyi uygulama örneklerimiz mevcut. Öğretmenlerimiz ilimizin her köşesinde öğretmenliğin kutsallığını bir kez daha vurgulayıp çok özel çalışmalara imza atıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm bu güzel çalışmaları destekliyoruz.

 

Şehrimizin nüfusuna paralel olarak anaokulu sayımız her geçen gün artıyor. Çocuklarımızın kişisel gelişimlerinin olumlu yönde gelişmesinde okulun payı büyüktür. Tüm öğrencilerinizi ayrı ayrı ele alınız. Onların her türlü sorunlarını ve mutluluklarını paylaşınız. Okul öncesi eğitim özgüvenin oluştuğu ve arttığı kurumlardır. Değerli öğretmenlerimiz sizden isteğim “Eğitimin gülen yüzü olunuz” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından çalışmalarda birlik ve beraberliğinin sağlanması açısından Şube Müdürü Mustafa Vural tarafından bilgilendirmeler yapıldı.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.