DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her İlçeye Bir Proje Eğitimleri Başladı

Her İlçeye Bir Proje Eğitimleri Başladı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile GEKA arasında geçtiğimiz günlerde imzalanan “Her İlçeye Bir Proje” protokolü kapsamında eğitimler başladı.

 

Özel Denizli Kolejinde yapılan eğitimlerin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, eğitimci İbrahim Coşkun ve öğretmenler katıldı.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz açılış konuşmasında “Eğitim anlamında 2023’e hazır bir il olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda emeği büyük olan okul müdürlerimiz ve değerli öğretmenlerimize içtenlikle teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi Değerler Eğitimi ile yetiştiriyoruz. Değerlerini bilen, değerleri ile yaşayan bir neslin ülkemizi daha da kalkındıracağına inanıyorum.

 

GEKA Teknik Destek programı ile hibelendirilen “Her İlçeye Bir Proje” projesi ile her ilçeden KA1 ve KA2 projeleri için toplamda 70 gönüllü ve proje yazmaya istekli öğretmenimize Erasmus+ projesi yazma eğitimi ve ardından proje danışmanlığı eğitimlerimiz başladı.  Eğitimler birer hafta olarak iki kısımdan oluşuyor. Projemizle Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Erasmus+ projelerindeki kabul edilme oranı arttırma hedeflendi. Eğitimleri veren İbrahim Çoşkun’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından öğretmenlere Erasmus+ projeleri yazma eğitimi eğitimci İbrahim Coşkun tarafından verildi.

 

Bir Avrupa Birliği hibe kaynağı olan Erasmus+ programı öğretmen ve öğrenciler için çok çeşitli imkanlar sunmaktadır. Erasmus+ projesi hazırlamak ve yürütmek öğretmenlere yeni mesleki ve kişisel yeterlikler kazandırdığı gibi öğrencilere de yaparak yaşayarak öğrenme fırsatı sunmaktadır. Erasmus+ projelerine dahil olan okullar yeni fikir ve yönelimlerle eğitim-öğretim süreçlerini çeşitlendirmektedirler.

 

10-12-201810-12-201810-12-2018

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.