DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseleri Markalaşıyor

Meslek Liseleri Markalaşıyor

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile GEKA arasında “Meslek Liseleri Markalaşıyor protokolü imzalandı.

 

Pamukkale Üniversitesi Teknokent’te bulunan Güney Ege Kalkınma Ajansında gerçekleştirilen imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Yılmaz ve T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

 

Proje imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, GEKA Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen “Meslek Liseleri Markalaşıyor” adlı projesi ile Denizli ilindeki döner sermayesi bulunan meslek liselerinde görev yapan 30 idareci ve atölye şefi meslek öğretmenlerine “Marka Oluşturma ve Yönetimi”, “İnovatif Girişimcilik”, “Profosyonel Satış” eğitimleri verilecek.

 

Müdürlüğümüzün başvuru yaptığı bu program ile markalaşma, inovatif girişimcilik ve profesyonel satış konusunda idareci ve öğretmenlerin eğitimlerine destek olarak ve danışmanlık hizmeti sağlayarak, döner sermaye gelirlerinin artırılmasını amaçlamaktadır. Döner sermayeden sorumlu idareci ve öğretmenlerin alacak olduğu “Marka Oluşturma ve Yönetimi ”, “İnovatif Girişimcilik” ve “Profosyonel Satış”  eğitimleri sayesinde hali hazırda var olan atölyelerde ürettikleri ürünlerin piyasada karşılığını bulabilmek adına gerekli bilgi ve donanıma sahip olacaklar aynı zamanda döner sermaye kapsamına girmeyi düşünen diğer mesleki ve teknik okullarımıza da öncü olacaklardır.

 

Eğitim alan idareci ve öğretmenlerimiz kurumlarında oluşturdukları markalarının geliştirilmesi ve yönetimi konusunda alacakları danışmanlık hizmeti sayesinde markaların sürdürülebilirliği sağlanacaktır.

 

Denizli’de döner sermayesi bulunan meslek liselerinden seçilecek olan döner sermayeden sorumlu idareci ve atölye şefi meslek öğretmenlerimiz eğitim sonrasında bir uzman tarafından marka oluşturma ve yönetimi danışmanlığının alınması ile bilgi alışverişinde bulunabileceği ve ilimizin ortak marka stratejisini belirlenerek mesleki ve teknik okullarındaki öğrencilerin gerçek iş yaşamına atılmadan önce tecrübe edinmesini girişimcilik, markalaşma ve satış teknikleri konusunda farkındalığının artmasını sağlayacaktır.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bölgemizdeki eğitim kalitesinin artması ve kurumsal kapasitemizin geliştirilmesi açısından dünya ile rekabet edebileceğimiz alanlardaki eksikliğimizin giderilmesi için bu projeyi yürütmek bu konuda atılmış önemli bir adım olacaktır” dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.