DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yönetici Gelişim Programı Eğitimleri Devam Ediyor

Yönetici Gelişim Programı Eğitimleri Devam Ediyor

İlimizde Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulu yöneticilerine yönelik hazırlanan “Yönetici Gelişim Programı” Aralık ayı etkinliği Ahmet Yesevi Anadolu İmam hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

 

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Altınsuyu ile ilimiz genelindeki imam hatip ortaokulu ve Anadolu imam hatip lisesi müdürleri ve müdür yardımcıları katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmada “İlimiz genelindeki anadolu imam hatip liselerinde ve imam hatip ortaokullarında, ulusal düzeyde eğitim ve öğretimde standart ve kaliteyi yükseltmek, küresel ihtiyaçlar ve beklentiler bağlamında eğitimin niteliğini arttırmak ve süreklilik kazandırmak amacıyla Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen “Yönetici Gelişim Programı” eğitimlerimiz devam ediyor.

 

Tüm bu eğitimlerle; bireylerin ve toplumun ihtiyaçlarını ve beklentilerini dikkate alarak okulların fiziki imkânlarını, öğretim programları ve öğrenme-öğretme süreçlerini sürekli yenilemek ve geliştirmek; yönetici ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine süreklilik kazandırmak, okullar arasında uygulama birlikteliğini sağlamak, Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında görev yapan eğitim lideri okul yöneticilerimizin eğitim yönetimi alanında kendilerini geliştirmeleri ve sürekli güncellemelerini sağlamak, Eğitim-öğretim süreçlerinin iyi planlanmasında, bütün öğrencileri kapsayacak etkili öğrenmenin gerçekleşebileceği sağlıklı ve güvenli eğitim ortamlarının oluşturulmasında yetkinliklerini arttırmaları hedeflenmektedir” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından maliye, finans, bütçeleme, okul kaynaklarının finansal açıdan etkili ve verimli kullanılması, harcama kalemleri, harcama iş ve işlemleri, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu ve MEB 2023 Vizyon Belgesi Çerçevesinde Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında okul müdürlerine ve müdür yardımcılarına sunum gerçekleştirildi.

 

14-12-201814-12-201814-12-2018

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.