DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aynur Feza Başer Anaokulu Yerli Malı Haftası Kutlandı

Aynur Feza Başer Anaokulu Yerli Malı Haftası Kutlandı

Ülkemizde genelinde olduğu gibi ilimizde de 12-18 Aralık tarihleri arasında Yerli Malı Haftası olarak da bilinen Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kutlanıyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz Aynur Feza Başer Anaokulu miniklerini Yerli Malı Haftasında yalnız bırakmadı.

 

Aynur Feza Başer Anaokulu ziyaretinde okulu eğitim öğretime kazandıran Hayırsever Seyfi Başer de İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a eşlik etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İşadamı Seyfi Başer ile birlikte sınıfları gezdi. Öğrencilerle sohbet eden Müdür Oğuz, yerli malı haftası etkinliğine katıldı.

 

 

Yerli Malı Haftası hakkında açıklamalarda bulunan Müdür Oğuz “Hafta boyunca okullarımızda öğrencilerimize tutumlu olmanın ve yerli malı kullanmanın önemi hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Bireyler olarak tutumlu bir yaşam tarzı seçildiğinde ve ihtiyaçlarımızı karşılarken israftan kaçındığımızda ülke ekonomimize de katkı sağlayacağımız bir gerçektir. Yalnızca ekonomimiz açısından değil, israftan kaçınmak ve ülkemiz kaynaklarının gereksiz yere kullanımını önlemek doğal çevreyi de korumamız anlamına gelmektedir.

 

Tüketim bilinci üst düzey, yerli malına yönelik ve kendi ürettiği ürünü yeteri kadar tüketen toplumlar; öz kaynak ve değerlerini koruyan, milli bilinci kuvvetli bireylerden oluşur.

 

Kalkınmanın gerekliliklerinden bir diğeri de yatırımdır. Hali hazırda eyleme geçmiş veya geçecek birçok proje ile yerli üretim teşvik edilerek yurt dışına olan bağımlılığın azaltılması hedeflenmiştir. Hedeflenen noktaya ulaşıldığında; milli zenginliği destekleyen ve sürekli olarak artan yerli yatırımlarla toplumsal refah en üst noktasına ulaşacak ve beraberinde çocuklarımız için daha aydınlık yarınlara sahip olunacaktır” dedi.

 

Ziyarette sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İşadamı Seyfi Başer öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

18-12-201818-12-201818-12-201818-12-201818-12-2018

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.