DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İhmal ve İstismarı Önleyici Rehberlik Çalışmaları

İhmal ve İstismarı Önleyici Rehberlik Çalışmaları

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Pamukkale ve Merkezefendi Rehberlik Araştırma Merkezleri bünyesinde “İhmal ve İstismarın Önlenmesi Ekibi” oluşturuldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İhmal ve İstismarın Önlenmesi Ekibinin çalışmalarını izleme amacıyla Merkezefendi ve Pamukkale Rehberlik ve Araştırma Merkezini ziyarette bulunarak, ekipler ile toplantı yaptı.

 

Gerçekleşen toplantıda İl Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında  “Öğrencilerimizin hepsi bizler için çok değerli. Onların sadece akademik değil kişilik gelişimleri açısından da siz rehber öğretmenler çok önemlisiniz. Ruh sağlığının korunması ve gelişmesi anlamında yapacağınız çalışmalar hayati önem arz ediyor. İhmal ve istismara maruz kalmamaları için önleyici rehberlik çalışmalarının aksatılmadan devam etmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bu tür durumlara maruz kalan çocuklarımıza ulaşma ve onların ruhsal olarak travmanın etkilerinin azaltılması amacıyla yapacağınız çalışmalar çok değerli. Bu noktada hepinize yapacağınız çalışmalar konusunda başarılar diliyorum “ dedi. 

 

Müdür Oğuz’un konuşmasının ardından Merkezefendi ve Pamukkale Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanları tarafından il genelinde ihmal ve istismarın önlenmesi yönelik yapılan çalışmalar konusunda kısa bir sunum gerçekleştirdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz toplantıların bitiminde “Bir yıldır yürüttüğümüz ihmal ve istismarın önlenmesi çalışmalarıyla ilgili kitap ve dergi çalışmasının yapılmasıyla önemli bir ihtiyaç karşılanacaktır. Hazırlanan kitapla;  ihmal ve istismar durumunda uygulama birliğinin sağlanabilmesi ve okuldaki idareciler ile rehber öğretmenlerin koordineli çalışabilmesine imkân sağlayacaktır” dedi.

 

03-01-201903-01-201903-01-2019

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.