DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SUN Yaylı Çalgılar Festivali Başladı

SUN Yaylı Çalgılar Festivali Başladı

Yaylı çalgılarda eğitim gören herkesin kendilerini ifade edebilecekleri bir platform olmasını amaçlayan ve Denizli’de geçen yıl ilki gerçekleştirilen SUN (Sevgiyle, Umutla, Neşeyle) Yaylı Çalgılar Festivali etkinlikleri açılışı Valimiz Hasan Karahan’ın katılımıyla yapıldı.

 

Türkiye’de yaylı çalgılara özel düzenlenmiş ilk festival olma özelliğini taşıyan ve Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi’nde gerçekleştirilen festival açılışına Valimiz Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Honaz Kaymakamı Zafer Öz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, sanatçılar ve diğer davetliler katıldı.

 

Festival okul öğretmenlerinin verdiği konserle başladı. Konser bitiminde Denizli Valimiz Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri tarafından festivale destek veren sponsorlara teşekkür belgesi ve plaket verildi.

 

İl dışından katılımcılarında olduğu Festival,  3 gün sürecek olan festivalde yaylı çalgı eğitimi alan sanatçılar sahne alacak ve atölye çalışmaları gerçekleştirecek.

 

SUN (Sevgiyle, Umutla, Neşeyle) Yaylı Çalgılar Festivali ile Yaylı çalgılar öğrenimi gören bireylerin kendilerini ifade edecekleri bir platform oluşturmak, Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesini ve ilimizi tanıtmanın yanı sıra, profesyonel müzik eğitimini desteklemek amaçlanmıştır.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.