DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

Müdürümüzün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

Değerli Milli Eğitim Ailesi

 

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı I. Yarıyılı bu gün sona eriyor. Birinci dönemi başarılı bir şekilde tamamlamanın sevincini, gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak;  resmi ve özel 1.117 okul ve kurum, resmi okul ve kurumlarımızda bulunan 10.288 derslik,  189.541 öğrenci ve 14.458 öğretmen ile 2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini başarılı bir şekilde geçirdik.

 

Ülkemizin gelişmesi, kalkınması, milli birlik ve beraberliğin sağlanması amacında olan eğitim-öğretim hizmetlerinin eğitimcileri, velileri ve öğrencileri sizler için yoğun ve emek dolu bir çalışma döneminin ardından dinlenme zamanıdır.

 

Sevgili Çocuklar,

 

Bugün yarıyıldaki çalışmalarınızın karşılığını alacaksınız. Hepinizi gayretleriniz için yürekten kutluyorum. Bugün sadece bütün notları iyi olan öğrencilerimiz değil, biraz fazla çalıştığında eksikliklerini telafi edebilecek öğrencilerimiz de karne alacaklar. Eminim ki velilerinizin ve öğretmenlerinizin desteğiyle başarınızı yükseltecek ve hedeflerinize ulaşacaksınız. Başarıya ulaşmamak için önünüzde hiçbir engel olmadığını bilmelisiniz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘ün şu sözünü daima hatırlayın! “Hiçbir şeye muhtaç değiliz, yalnız bir tek şeye ihtiyacımız var: Çalışkan olmak!” II. yarıyılda daha fazla şevk ve heyecanla çalışacağınıza inanıyor ve sizlere güveniyorum. Tatilde en iyi şekilde dinlenin ve bol bol kitap okuyun.

 

Saygıdeğer Veliler,

 

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her yönüyle iyi yetişmesi için elinizden gelen her türlü fedakârlığı göstermektesiniz. Yapılan bütün fedakârlıklar karşısında anne ve babalar çocuklarının başarılı olmasını ister. Ancak bu, her zaman mümkün olmayabilir. Sevgili yavrularınızın karneleri nasıl olursa olsun, ailesinin desteğine, güvenine, sıcaklığına ve şefkatine her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunu lütfen unutmayınız, onlara karşı her zaman sevgi, şefkat dolu, sevecen, hoşgörülü ve hele hele çok olumlu örnek birer rol modeli olunuz. Her birini yarınların Türkiye’ sini idare edecek bireyler olarak görüp, hak ettikleri ilgiyi ve değeri veriniz. Yapamadıklarını değil, başarabildiklerini ifade edin, yeteneklerini keşfetmeye çalışın, ona fırsatlar yaratın, olumsuzlukları telafi için şans verin. Yavrularınızın her zaman için sizlere ihtiyaçları olduğunu asla ve asla unutmayınız.

 

Değerli Mesai Arkadaşlarım,

 

Yurdumuzun geleceği, ailelerinin her şeyi olan çocuklarımız sizlere emanettir. Emanetin değerini bilip, gereken özeni gösterdiğinize inanıyorum. Bir ülkenin gelişmesi ve varlığını devam ettirebilmesi, o ülke insanın almış olduğu eğitime bağlıdır. Bu amaçla çocuklarımızı en iyi şekilde bilgilendirmek, yetiştirmek, gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi yapmak, severek yapacakları bir mesleğe yönlendirmek biz öğretmenlerin en büyük görevidir. Sizlerin bu görev bilinci ve heyecanı içerisinde Büyük Önder Atatürk’ün işaret ettiği; “Fikri hür, Vicdanı hür, İrfanı hür” nesillerin yetişmesini sağlayacağı ümidiyle emeklerinize teşekkür ediyorum.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.