DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli’yi Yeni Bir Ufka Doğru Yolculuğa Çıkaracağız

Denizli’yi Yeni Bir Ufka Doğru Yolculuğa Çıkaracağız

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında ilçe milli eğitim şube müdürleri toplantısı yapıldı.

 

Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Erdinç Akkaya, Ramazan Kayayurt ve Mustafa Vural ile 19 ilçe milli eğitim şube müdürü hazır bulundu.

 

2023 Eğitim Vizyonu

 

Geçtiğimiz ay ve yıllarda ilçe ve il bazında çalıştay, toplantı ve bilgilendirmelerle Müdürlüğümüzün her biriminde ele alınan, Bakanlığımızın  “2023 Eğitim Vizyonu” hakkında konuşan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Denizli ilini 2023 Türkiye’sine yakışır bir hale nasıl getiririz” hedefinden yola çıkarak şube müdürlerinden gösterdikleri çaba ve gayretlere devam etmelerini istedi.

 

Derdimiz Denizli’yi Yeni Bir Ufka Doğru Yolculuğa Çıkarmak

 

İlimizin eğitimde göstermiş olduğu başarı ve almış olduğu derecelerle asla yetinmememiz gerektiğine değinen OĞUZ; “Bizim derdimiz, Sayın Bakanımızın da söylediği gibi Denizli’mizi yeni bir ufka doğru bir yolculuğa çıkarmak ve bu yolculuğa hep beraber koşarak götürmek. Kısacası çocuklarımızın daha iyi ve daha güzel ortamlarda nicelik anlamında daha güzel okullarda eğitim öğretim almalarını sağlamak. ” dedi.

 

Takım Ruhu ve Beraberinde Oluşturacağımız Farkındalıklar ile Yapacağımız Çok İşler Var

 

İlimizi söz konusu koşu maratonuna hazırlayabilmek için ihtiyaç duyulan altyapılar sağlandıktan sonra asıl yapılması gerekenlere de değinen Oğuz; “Geriye başarıyı artırmak kalıyor. Başarıyı artırmak denince Denizli’nin gerek YGS’de gerekse YKS’de Türkiye 2.’si olması mı? Hayır. Bizim daha yapacağımız çok işler var. Önce, tıpkı bir aile ortamı gibi, takım ruhuna sahip olabilmeyi sağlamalıyız. Bu takım ruhunu da oluşturacak olan sizlersiniz. Öğretmenlerimiz ve okul müdürlerimiz ile birlikte farkındalıklar oluşturarak güzel çalışmalara imza atacaksınız. 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 2.Kanat Döneminin başta bütün okul ve kurumlarımızın yönetici, öğretmen ve öğrencilerimiz olmak üzere ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Şube Müdürleri eğitimde kalite ve başarıyı artırmak adına yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundular.


04-02-201904-02-201904-02-2019

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.