DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Materyalleri İlimize Geldi

Özel Eğitim Materyalleri İlimize Geldi

Ülkemizdeki engelli bireylerin ideal yaşam koşullarına sahip olabilmesi ve bu koşullara ulaşmaları için onlara uygun eğitim imkânlarının sağlanabilmesi için Bakanlığımız tarafından yürütülen çalışmaların akabinde “Özel Çocuklara Özel Materyaller” vurgusuyla Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından özel öğrencilerimize yönelik materyal üretimi gerçekleştirildi.

 

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından özel eğitime ihtiyacı olan çocuklar için hazırlanan, “Özel Çocuklara Özel Materyaller” projesi tanıtım toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi, Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi.

 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan törenin ardından özel eğitim öğrencileri için geliştirilip üretilen 50 tır materyalin ilk partisi ülkemizin 7 bölgesine dağıtılmak üzere yola çıkmıştı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz özel eğitim materyallerinin ilimize gelmesinin ardından yaptığı açıklamada “Ülkemizin engelli öğrencilerin eğitim imkânlarını daha üst seviyelere ulaştırma adına koyulan hedeflere aynı doğrultuda ulaşılabilmesi için Bakanlığımız tarafından gönderilen 47 takım eğitim materyali ilimize geldi.

 

Bakanlığımızın hedefi tüm engelli öğrencilerimiz için okullarımızı dünya standartlarında eğitim materyalleri ile donatarak okullarımızın kapılarını mutluluğa açmaktır. Zaman içerinde tüm okul ve sınıflarımızın bu konudaki ihtiyacının karşılanması planlanmaktadır. Tüm özel çocuklarımızın güncel eğitim uygulamaları ve dünya standartlarında eğitim materyallerine ulaşabilmesi adına kısa süre içerisinde tüm okul ve sınıflarımızın bu konudaki ihtiyaçlarının karşılanması planlanmaktadır” dedi.

 

Alanında ilk olma özelliği taşıyan ve ülkemizde normal gelişim gösteren öğrencilerin eğitim gördüğü okullarımız bünyesinde açılan hafif ve orta-ağır düzeyde zihinsel yetersizliği ve otizmi olan bireylere yönelik hizmet veren özel eğitim sınıfları ile özel eğitim okullarında eğitim alan özel çocuklarımız için gönderilen bu materyaller; okuma yazma, matematik, bilişsel beceriler, öz bakım, günlük yaşam, toplumsal uyum, sosyal iletişim vb. alanlardaki becerilerin kazandırılmasına yönelik hazırlanmıştır.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.