DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseleri Markalaşıyor Eğitimleri Başladı

Meslek Liseleri Markalaşıyor Eğitimleri Başladı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, GEKA Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen “Meslek Liseleri Markalaşıyor” projesi eğitimleri başladı.

 

Meslek Liseleri Markalaşıyor eğitimlerinin açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Prof. Dr. Cafer Topaloğlu, Ar-Ge Birimi Öğretmenleri ve meslek liselerinde görevli idareci ve atölye şefleri katıldı.

 

Proje eğitiminin açılış konuşmasını yapan Müdür Oğuz “Kıymetli öğretmenlerimiz sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Önemli bir konu için buradayız. Eğitimin her kademesinde adeta bir karınca gibi çok küçük mesafelerle de olsa Türkiye’nin önünde gitmeyi yeğledik. Denizli her alanda başarılı bir eğitim şehri. Denizli ekonomi, sanayi ve turizm şehri olarak anılıyor ama Denizli aynı zamanda da bir eğitim şehri. Mesleki Eğitim Markalaşıyor projemiz eğitimleri ile başlıyor. Projemizi en iyi şekilde neticelendireceğimize inanıyorum. Sayın Bakanımız göreve geldikten sonra 2023 Eğitim Vizyon Belgemizi hayata geçirdi. Vizyon belgemiz içerisinde yer alan bizim bugüne kadar yaptığımız çalışmalar da var. 2023 Vizyon Belgesinde en iyi şekilde yer almak için çalışmalarımız başladı. Bakanımızın en önem verdiği konulardan birisi olan Beceri Atölyeleri ilimizin tüm okullarında kurulacak ve faaliyete geçecektir. İlimizde işadamlarımız ve hayırseverlerimiz eğitimin her alanında bizim yanımızdalar. Onlarla birlikte ilimiz eğitimini üst noktalara taşıdık. Mesleki eğitim alanında da sektör işbirliği protokolleri ile önemli adımlar attık. Meslek Liseleri Markalaşıyor projemizin en önemli hedefi döner sermaye işletmeleri. Meslek liselerimizin her birinde döner sermaye işletmeleri kuracağız. Bunun akabinde ekonomiye üretim yaparak katkıda bulunan okullarımız olacak. Aynı zamanda da okullarımızda markalaşmaya gideceğiz ve markalı ürünler çıkaracağız. Meslek Liseleri Markalaşıyor Projesi bir şanstır. Sizlerin her zaman yanınızdayım. Eğitimde insan odaklı öğrenci odaklı sisteme yoğunlaşıyoruz. Mesleki eğitimde de aynı paralelde olacaktır. Eğitimleri verecek olan kıymetli hocamıza da hoş geldiniz diyor ve başarılar diliyorum” dedi.

 

Proje ile ilimizde döner sermayesi bulunan meslek liselerinde görev yapan idareci ve atölye şefi 30 öğretmene Prof. Dr. Cafer Topaloğlu ve Prof. Dr. Mete Sezgin tarafından 14 Şubat – 15 Mart 2019 tarihleri arasında on gün süre ile “Marka Bilinci Yaratma ve Konumlandırma”, “İnovatif Girişimcilik” , “Beden Dili ve İletişim Teknikleri” eğitimleri verilecek. Eğitimlerin ardından, “Okulların Markalaşma Sürecinin İncelenmesi ve Geri Bildirim Amaçlı Danışmanlık” yapılacak.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Meslek Liseleri Markalaşıyor projesi ile markalaşma, inovatif girişimcilik ve iletişim teknikleri konusunda idareci ve öğretmenlerin eğitimlerine destek olarak ve danışmanlık hizmeti sağlayarak, döner sermaye gelirlerinin artırılmasını amaçlamaktadır. Döner sermayeden sorumlu idareci ve öğretmenlerin alacak olduğu eğitimler sayesinde hali hazırda var olan atölyelerde ürettikleri ürünlerin piyasada karşılığını bulabilmek adına gerekli bilgi ve donanıma sahip olacaklar aynı zamanda döner sermaye kapsamına girmeyi düşünen diğer mesleki ve teknik okullarına da öncü olacaktır.

 

Eğitim alan idareci ve öğretmenler kurumlarında oluşturdukları markalarının geliştirilmesi ve yönetimi konusunda alacakları danışmanlık hizmeti sayesinde markaların sürdürülebilirliği sağlanacaktır. Okulların marka stratejileri belirlenerek mesleki ve teknik okullarındaki öğrencilerin gerçek iş yaşamına atılmadan önce tecrübe edinmesini sağlanacaktır.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bölgemizdeki eğitim kalitesinin artması ve kurumsal kapasitemizin geliştirilmesi açısından dünya ile rekabet edebileceğimiz alanlardaki eksikliğimizin giderilmesi için bu projeyi yürütmek bu konuda atılmış önemli bir adım olacaktır.

14-02-201914-02-201914-02-201914-02-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.