DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Özmen Ailesi Bereketli İmam Hatip Ortaokuluna Tilavet Odası Kazandırdı

Hayırsever Özmen Ailesi Bereketli İmam Hatip Ortaokuluna Tilavet Odası Kazandırdı

 

 

Merkezefendi Bereketli İmam Hatip Ortaokuluna Merhum Hacı Hikmet Özmen adına Özmen Ailesi tarafından Kuran-ı Kerim Tilavet Odası oluşturuldu.

 

Geçtiğimiz yıl kasım ayında Bereketli İmam Hatip Ortaokuluna Kuran-ı Kerim Tilavet Odası yapılması için Denizli Valisi Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve hayırsever ÖzmenAilesi adına İsmet Özmen arasında protokol imzalanmıştı.

 

Yapımı tamamlanan Kuran-ı Kerim Tilavet Odasının açılışına Denizli Valisi Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, hayırsever Bergüzar Özmen, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammed Şubaşıoğlu, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Kayayurt, Özmen Ailesi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Bereketli İmama Hatip Ortaokulu öğrencilerinin özellikle Kur’an-ı her harf, kelime, tertip ve manasının hakkını vererek eda ve seda ile tecvit kuralarına uyarak güzel ve düzgün kusursuz bir şekilde okumalarını sağlamak, Kur’an-ı Kerim derslerindeki başarısını arttırmak ve mesleki yönden gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Kuran-ı Kerim Tilavet Odası oluşturuldu. Kur´an-ı Kerim dersleri başta olmak üzere birçok ders burada yapılabilmektedir.

 

Merhum Hacı Hikmet Özmen adına Özmen Ailesi tarafından yaptırılan Kuran-ı Kerim Tilavet Odası yaklaşık 80 bin TL’ye mal oldu. Kuran-ı Kerim Tilavet Odası 40 metre kare olup 24 öğrenciye aynı anda hizmet verebilecek kapasitededir.

 

Kuran-ı Kerim Tilavet Odası açılış töreninin ardından Denizli Valisi Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri Bereketli İmam Hatip Ortaokulunun Z-Kütüphanesi ve akıl oyunları odasında öğrencileri ziyaret ettiler. Denizli Valisi Hasan Karahan öğretmenler odasında öğretmenlerle de biraya geldi.

 21-02-201921-02-201921-02-201921-02-201921-02-2019

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.