DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine İhmal ve İstismarın Önlenmesi Anlatıldı

Okul Müdürlerine İhmal ve İstismarın Önlenmesi Anlatıldı

          

 

Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezinde Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Derman tarafından okul müdürlerine yönelik “İhmal ve İstismarın Önlenmesi” semineri düzenlendi.

 

Seminere İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut OĞUZ, şube müdürleri ile okul müdürleri katıldı.

 

Seminerin açılış konuşmasını yapan Müdür Oğuz “Denizli olarak eğitimde giderek bir marka haline gelmeyi başardık. Sınavlardan alınan sonuçlar da bunun en büyük göstergelerinden. Tabii ki akademik başarının yanı sıra öğrencilerimizin kişilik gelişimi ve ruhsal gelişimleri de bizler için büyük önem arz etmektedir. Onları olumsuz olaylar ve travmaların olumsuz etkilerinden korumak da hepimizin ortak görevidir. Bugün siz okul idarecilerine yönelik yapılan çalışma da bu anlamda oldukça değerli. İhmal ve istismar durumlarında sürecin sağlıklı yönetilmesi yavrularımızın ruh sağlığı açısından çok önemlidir. Ben şimdiden değerli hocamız Prof. Dr. Orhan Derman’a bizlere yapacağı katkıdan ötürü kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Derman sunumunu gerçekleştirdi.  Yapığı sunumda öncelikle okul müdürlerine çocuk ve ergenlerin ruhsal ve kişilik gelişimi konusunda bilgiler verdi.  Herhangi bir ihmal ve istismar durumunda yapılması gereken durumlar ve önleyici çalışmalar hususunda okul müdürleri bilgilendirdi. Prof. Dr. Orhan Derman sunum bitiminde soru cevap kısmına idarecilerden gelen soruları cevapladı.

 

 21-02-201921-02-201921-02-201921-02-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.