DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceği Kodluyoruz

Geleceği Kodluyoruz

İlimizdeki ilk ve tek Kodlama Atölyesini açan okul öncesi eğitim kurumu Acıpayam Mehmet Manisalı Anaokulu minikleri geleceği kodluyor.

 

Acıpayam ilçesinde 2023 hedefleri doğrultusunda önemli bir çalışmaya imza atan ve 185 öğrencisi bulunan Acıpayam Mehmet Manisalı Anaokulunda bir müdür, bir müdür yardımcısı ve 10 öğretmen görev yapıyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz okul öncesi eğitim kurumları arasında başarıları ile dikkat çeken Mehmet Manisalı Anaokulunu ziyaret etti.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve GEKA arasında yapılan protokolle hayata geçirilen “Kodlama Eğitici Eğitmeni Kursuna” katılarak belge alan öğretmenimiz Ebru Akşit’in çalıştığı kurumunda böylesine güzel bir uygulamayı hayata geçirdiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açıklamada “Denizli olarak okul öncesi eğitime vermiş olduğumuz önemin değerini okullarımızdaki yapılan çalışmalar ile bir kez daha anlamış olduk. Geleceğimiz olan yavrularımız bu yaşlarda oyun mantığında kodlama ile tanışmış oldu. Dijitalleşen dünyada çocuklarımızın bilişimsel ve algoritmik tasarım odaklı düşünme becerilerini geliştirmek,  matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırmak, teknoloji bağımlılığının önüne geçerek teknolojiyi bilinçli kullanmalarını sağlamak amacıyla projelerimizi yürütmekteyiz. Okulumuzda 24 öğrencimiz kodlama eğitimi almaktadır. Okul müdürlüğümüzce Mart ayı içerisinde bu sayı 72 öğrenciye çıkarılacak.  Ülkemizin teknoloji çağında dijitalleşmesine bir katkı da Acıpayam ilçemizden oluyor.  Yaptıkları önemli çalışmalar Denizli eğitimine değer katan başta okul müdürümüz olmak üzere tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

2023 Eğitim Vizyonu hedeflerine hızla adaptasyon sağlayan Acıpayam Mehmet Manisalı Anaokulu; 2019-2023 Eğitim Vizyonu Çerçevesinde okul bahçesinde “Doğa-Stem Beceri Atölyesi” kurdu.

 

İlimiz okul öncesi eğitimin kalitesinin üst düzeylerde olduğu Acıpayam Mehmet Manisalı Anaokulunun hayata geçirdiği uluslararası, ulusal ve yerel projelerle de bir kez daha ispatlanıyor.

 

Uluslararası Projeler:

      -  ERASMUS KA1 PROJESİ (STEM ile Okul Dışına)

      -   SOS (Save Our Spicies) Türlerimizi Koruyalım

      -    Eko-Okullar

 Ulusal ve Yerel Projeler

-           Minik Tema

-           Okul Öncesi Kodlama Eğitimi

-           Ekolojik Yaşam Projesi

-           Eğitimde Değerler Eğitimi (EDEP) Projesi

-           Sosyal Sorumluluklarım Projesi

-           Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Projesi

-           Yaşayan Atatürk Projesi       

-           Geleneksel Çocuk Oyunları

-           Deneyerek Öğreniyorum(Deneyler) Projesi

 

25-02-201925-02-201925-02-201925-02-201925-02-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.