DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Çocuklara Özel Materyaller

Özel Çocuklara Özel Materyaller

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından özel eğitim öğrencileri için üretilen materyaller Türkiye geneline gönderilmişti.

 

İlimize gelen materyallerin dağıtımı İş Adamları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi deposundan ilimiz genelindeki özel eğitim okulları ve özel eğitim sınıfları bulunan okullara başladı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Özel Çocuklara Özel Materyaller”lerini teslim alan Dentaş Özel Eğitim Uygulama Okuluna gitti.

 

İlimizde eğitim gören özel eğitim öğrencilerimizin kullanımı için toplam 75 Takım Eğitim Materyali geldiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Özel Eğitim Genel Müdürlüğümüzce “Özel Çocuklara Özel Materyaller ” düşüncesiyle gönderilen materyaller, kurulan komisyon marifetiyle yapılmıştır. İlk etapta Özel Eğitim ve Uygulama Okullarımızın materyalleri dağıtık. Bugün ve yarın ilçelerimiz ve diğer okullarımızın materyalleri dağıtılmak suretiyle öğrencilerimize ulaşması sağlanacaktır.

 

Bu alanında bir ilk olma niteliği taşıyan materyaller okuma yazma, matematik, bilişsel beceriler, öz bakım, günlük yaşam, toplumsal uyum, sosyal iletişim vb. alanlarındaki becerilerin kazandırılmasına yönelik hazırlanmıştır. Alanda ilk olan bu çalışma ile Bakanlığımız ve Müdürlüğümüzün hedefi tüm engelli öğrencilerimiz için okullarımızı dünya standartlarında eğitim materyalleri ile donatarak okullarımızın kapısını mutluluğa açmaktır” dedi.

 

25-02-201925-02-201925-02-201925-02-201925-02-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.