DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yüreği Eğitim Sevdası ile Çarpan Mersin Ailesine Vefa Gecesi

Yüreği Eğitim Sevdası ile Çarpan Mersin Ailesine Vefa Gecesi

Yüreği eğitim sevdası ile çarpan Mersin Ailesine Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce vefa gecesi düzenlendi.

 

Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonunda düzenlenen geceye Merhum İrfan Mersin’in değerli eşleri Hacı Nadire Mersin Hanımefendi ve ailesi, Denizli Valisi Hasan Karahan ve eşleri Şule Meral Karahan,  Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Dr.Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, okul müdürleri ve davetliler katıldı.

 

Sarayköy Hacı İrfan Mersin Cumhuriyet Ortaokulu, Sarayköy Hacı Nadire Mersin Cumhuriyet İlkokulu, Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu ve Turgay Mersin Ortaokullarını eğitime kazandıran Mersin Ailesine hitaben hazırlanan sinevizyon gösterisi ile başlayan gecede, okul öğretmenlerinden oluşan müzik grubu müzik dinletisi yaptı. Program ney dinletisi ile devam eden programda, Mersin Ailesinin yaptırdığı okullarda eğitimlerine devam eden öğrenciler Mersin Ailesine hitaben yazdıkları şiirlerini davete katılan misafirlere okudular.

 

Davetimize katılarak bizleri onurlandıran tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Sayın Valimiz göreve geldiği günden bu güne hayırseverlerimizle önemli yollar kat ettik.  Sizin eğitim alanındaki önderliğinizde başarıdan başarıya koşturuyoruz. Merhum İrfan Mersin amcamıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Hacı Nadire Mersin teyzemize de Allah’tan uzun ömürler versin. Denizlimizin medarı iftiharı Mersin Ailemizden Turgay ve Oktay Mersin Beyefendiler ile her bir araya geldiğimizde eğitime büyük katkıları oldu. İl Merkezi ve Sarayköy’de başarının artırılmasında büyük rol oynadılar. Eğitim en önemli önceliğimizdir. Sayın Valimizin huzurunda başta Mersin Ailesi olmak üzere tüm hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Denizli eğitimcileri olarak kocaman bir aileyiz. 15 bin öğretmenimizle, 1120 okul ve kurumda, 200 bin öğrencimize eğitim hizmeti veriyoruz. Her yıl yapılan sınavlarda önemli dereceler elde ediyoruz. Hayırseverlerimizin eğitime kazandırdıkları okullarla bu başarılarımız her geçen gün artmaktadır. Sayın Valimizin ilimize geldiğin günden bu güne eğitim camiasında çok farklı alanlarda çalışmalar başlattık. Başarıyı İzleme Projesi, Değerler Eğitimi, Her Okula Bir Laboratuvar projesi ile ortaokul ve liselerimize beceri atölyeleri kurma projelerini sürdürmekteyiz. Mersin Ailesi eğitim anlamında bu güne kadar hiçbir isteğimizi geri çevirmeyerek bizlere büyük destek verdiler. Buradan Mersin ailesinin tüm fertlerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan yaptığı konuşmasında “En gerçek yatırım geleceğimiz olan çocuklarımıza yaptığımız yatırımdır. Hayırseverlerimiz eğitime kazandırdıkları okullar ile ölümsüz yatırımlar yapmaktadırlar. Allah hayırlarını kabul etsin. Anadolu’da bir söz vardır “Oğlan Babadan öğrenir yaren gezmeyi, kız anadan öğrenir sofra düzmeyi.” Hayırseverlerimizin anneleri Hacı Nadire Mersin teyzemiz bugün aramızda kendisine Allah’tan uzun ömürler diliyoruz. Hacı İrfan Mersin Amcamıza da Allah’tan rahmet diliyoruz. Anadolu da söylenen söz gibi Mersin Ailesinin evlatları da anne- babalarından gördükleri hayırseverliklerini devam ettiriyorlar. İnşallah torunları da bu geleneği sürdürürler.

 

Denizli eğitimde örnek bir ildir. Türkiye çapında hatta dünya çapında bir araştırma yapılsa, eğitime ciddi yatırım ve kaynak aktaran başka bir il var mıdır? bilmiyorum. Çok şehirler gezdim. Diğer vilayetlerde nüfusa veya okul sayısına göre hayırsever katkısı incelendiğinde Denizli olarak belki dünya birincisiyiz. Hayırseverlerimizin eğitime ilgilisi ve Denizlili hemşerilerimizin eğitimin tek çare olduğuna inançları ilimizde başarıyı getirmektedir. Eğitim bir gönül işidir. İlimizde herkes eğitime gücü yettiği kadar bir katkıda bulunuyor. Buradan tüm hayırseverlerimize teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan konuşmasının ardından başta Hacı Nadire Mersin Hanımefendi olmak üzere Mersin ailesine eğitime yaptıkları katkılarından dolayı plaket ve çiçek takdim etti.

 

14-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.