DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezinin Törenle Açılışı Yapıldı

Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezinin Törenle Açılışı Yapıldı

Hayırsever Ender Yörükoğlu tarafından yaptırılarak Denizli Eğitimine kazandırılan Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi’nin açılışı Valimiz Hasan Karahan’ın katıldığı törenle yapıldı.

 

Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi’nde düzenlenen törene; Valimiz Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, MEB Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Fikret Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, diğer protokol üyeleri, Hayırsever Ender Yörükoğlu ve ailesi ile davetliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Sayın Valimizin önderliğinde epey yol kat ettik. Özel eğitim alanında son derece mükemmel çalışmalarımız var. Eğitim öğretim anlamında sadece temel eğitim, orta öğretim ve mesleki eğitim üzerine yoğunlaşmıyoruz. Bizim en önemli gördüğümüz eğitim alanı özel eğitimdir. Değerli okul müdürü arkadaşlarımla, ekibimizle, Sayın Valimizin desteği ile yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda Denizli’de özel eğitim anlamında iyi bir seviyeye geldik.

 

Biraz önce Ender Yörükoğlu’nun da bahsettiği gibi ilk görüşmemizde bu okul atıl vaziyetteydi ve kendisi böyle bir düşüncesi olduğunu söyledi. Yanına her gittiğimizde bizleri hep muhabbet ve sevgiyle karşıladı. Özellikle bugünün anısına merhume Ülker Yörükoğlu’na Allah rahmet eylesin diyorum. Bu merkez bizim için son derece önemli. Çünkü özel eğitim denilince farklı bir duyguya sahip oluyoruz ve farklı bir çalışma gerekiyor. Üstün zekâlı çocuklarımızın içindeki parlayan yıldızı bizim açığa çıkarmamız gerekiyor. Çocuklarımızın saçtığı ışık hangi alandaysa ve yetenekleri nelerse onları keşfetmemiz gerekiyor. Bunun için Denizli’ye bir bilim sanat merkezi yetmiyordu.

 

Özel eğitim anlamında iki bilim sanat merkezimizde toplam 750 öğrencimiz var. Denizli’mizde 9000 civarında öğrencimiz özel eğitim alıyor. Bunların 3500 civarı okullarda geri kalanı ise destek eğitim ve özel eğitim sınıflarında öğrenim görüyorlar. Hastanede eğitim gören 120 öğrencimiz, evde eğitim gören 60 öğrencimiz var. Bütün gayretimiz; bu çocuklarımızı nasıl hayata ve topluma kazandırabileceğimizdir.

 

Bakanlığımızın da olağanüstü destekleri var. Değerli Daire Başkanımız Fikret Yılmaz da, sağ olsunlar, özel eğitim okullarını inceliyorlar ve ihtiyaçlarımızı tedarik ediyorlar. El birliğiyle Denizli’mizin markası haline gelen bilim sanat merkezlerimizi çoğaltacağız.

 

Merkezimizin; vatanımıza, milletimize, çocuklarımıza, öğretmenlerimize ve anne-babalara hayırlar getirmesini diliyorum. Sayın Valimizin desteği devam ettiği sürece inanıyorum ki Denizli adeta şaha kalkacak ve her ne talep ettiysek bizlere hayır demeyen yerel yönetimlerimize ve Değerli Başkanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Vali Hasan Karahan konuşmasında “Güzel bir açılışla yine birlikteyiz. Denizli’miz bu açılışlara alıştı ve inşallah devam da edecek. Zaten önceden de yapılıyordu, bizim zamanımızda da yapılıyor ve bundan sonra da yapılacaktır. Denizli’nin böyle bir genetik özelliği var. Bu da Denizli’yi Türkiye’nin örnek ve özel şehirlerinden birisi yapıyor.

 

Denizli’de 200 bine yakın öğrencimiz var ve bunların arasında bulunan özel eğitime muhtaç çocuklarımız konusunda da epey bir mesafe kat ettik. Şimdi, memleketimizin geleceği ve belki dünya için de çok önemli olan özel yetenekli çocuklarımıza artık özel önem vermemiz gerek. Çünkü onlar geleceğimizi kurtaracaklar. Denizli’miz, hem merkezi yönetim, hem yerel yönetim hem de hayırseverlerimizin vermiş olduğu katkılar yönünden oldukça şanslı. Bugün burada merhume Ülker Yörükoğlu adına açılışını yaptığımız bilim sanat merkezi de bunun güzel bir örneği. Tebrik ediyor ve hayırlı olsun diyorum.” dedi.

 

Valimiz Hasan Karahan konuşmasının ardından Hayırsever Ender Yörükoğlu’na teşekkür plaketi verdi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan konuşmasının ardından protokol üyeleri ile birlikte okulun açılış kurdelesini keserek açılışını gerçekleştirdi. Sonrasında Bilim Sanat Merkezini gezen protokol çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

 

 

14-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.