DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Özel Motorlu Taşıtlar Sürücü Kurslarında Kalite Standardını Yakaladı

Denizli Özel Motorlu Taşıtlar Sürücü Kurslarında Kalite Standardını Yakaladı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Özel Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursları kursiyerlerine üst düzey standartlarda eğitimlerini sürdürüyor.

 

İl genelinde faaliyetlerini sürdüren Özel MTSK Kursları müdürleri ile yapılan toplantıda bir arayan gelen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Toplumda trafik bilinci ve kültürünün oluşmasındaki ilk basamak Özel MTSK’lardır. İlimizde bu konuda belli bir kaliteyi yakaladık. Milli Eğitim Bakanlığının geçtiğimiz yıllarda sürücü belgesi teorik ve uygulama sınavlarında yapmış olduğu köklü değişikleri en iyi uygulayan il olma unvanımız devam ediyor. Bundaki en önemli katkılardan biri de sizlerin vermiş olduğu eğitim standartlarından kaynaklanmaktadır. Ücretler konusunda da her yıl komisyonlarımız toplanarak standart bir fiyat politikası sürdürüyor. Vatandaşlarımızın sürücü belgesi alma yolundaki ilk basamak olan kurumlarınızda sürücü olmanın gereklerini en iyi şekilde aşılayınız. Özel MTSK’ları ile zaman zaman bir araya gelerek yapılan çalışmalarda bilgi alışverişi ve uygulamalar konusunda birliktelik sağlıyoruz.

 

Toplumun gelişmesinde en önemli etkenin eğitim olduğunu her platformda vurgulamaktayız.  Eğitim öğretimde başarılı bir iliz. LGS ve YKS’de Türkiye ikincisiyiz. Hedefimiz eğitimin her alanında birinciliktir. Değerler eğitimine büyük önem veriyoruz. Eğitim kurumlarımız nicelik anlamda yüksek standartlardadır. 2023 Eğitim Vizyonu çalışmalarına devam ediyoruz. Vizyon belgemiz tüm resmi ve özel kurumlarımızı kapsamaktadır. Mesleki eğitimde nitelikli eleman konusunda sivil toplum kuruluşları ve odalarımızla ortak protokoller yapmaktayız. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

 

İl Mili Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Şube Müdürü Şaban Altınsuyu kanun ve yönetmelikler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.