DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İngilizce İnteraktif Tiyatro Oyunu Sergilendi

İngilizce İnteraktif Tiyatro Oyunu Sergilendi

Dünya Tiyatrolar Günü Kutlamaları Çerçevesinde 100. Yıl Mehmetçik Ortaokulu’nda İngilizce İnteraktif Tiyatro Oyunu Sergilendi

 

100. Yıl Mehmetçik Ortaokulu İngilizce zümresi tarafından organize edilen, Tiyatro Fil ekibinin sergilediği “Joey’s Adventures’ adlı oyunda İngilizce Dil Bilgisi, Hayvan Sevgisi, Paylaşma Yardımseverlik gibi değerler eğitimi temaları da sergilendi.

 

Öğrencilerin tiyatro oyuncularıyla karşılıklı İngilizce diyalog kurmaları; ikinci bir dil öğrenmedeki ilginin artması, iletişim becerilerinin geliştirilip kendilerini ifade yeteneklerinin arttırılması, dilde çok yönlü düşünebilmenin sağlanması gibi bir çok faydaları olmuştur.

 

Sergilenen oyunda; Kahramanımız sevimli fil Joey ailesini kaybeder ve onları aramak için yollara düşer. Ailesinin bir hayvanat bahçesine kapatıldığını düşünen Joey, oradaki bekçiyi bir türlü atlatamaz. Maalesef ki kötü kalpli bekçi onu diğer hayvanlar gibi bir kafese kilitler. Sürpriz bir çıkış yolu bulan Joey, yeni arkadaşlar edinerek ailesini aramaya devam eder.

 

Yabancı dil ağırlıklı sınıf uygulaması bulunan 100.Yıl Mehmetçik Ortaokulunda, bu etkinlikle hem Dünya Tiyatrolar günü kutlanmış hem de İngilizce İnteraktif Tiyatro oyununda Denizli de bir ilke imza atılmıştır.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.