DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları İl Finali Yapıldı

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları İl Finali Yapıldı

Bursa Valiliği, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Tük Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu iş birliğiyle 09-14 yaş aralığındaki öğrencilere yönelik bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan “Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları”nın il finali yapıldı.

 

Merkezefendi İlçesi Servergazi İmam Hatip Ortaokulunda iki gün süre ile gerçekleştirilen “Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları” il finallerinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz öğrencilerin heyecanına ve tatlı rekabetlerine ortak oldu.

 

Geleceğin teminatı sevgili yavrularımız diyerek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Güzel bir günde, güzel bir ortamda anlamlı bir etkinlik için burada bir araya geldik. Yarışmada derece alan almayan bütün yavrularımızı içtenlikle tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Akıl ve Zeka Oyunları yarışmaları ile kendinizi geliştirme fırsatı yakaladınız. Bu yarışmaya katılmakla kendinize çok şeyler kattınız. Tüm bu etkinliklerin il başarısına büyük katkıları var. İlimiz LGS ve YKS’de Türkiye 2. si olarak büyük bir başarıya imza attı. Denizli’de bir başarı varsa bunun mimarı çalışma arkadaşlarımız, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, anneler babalar ve geleceğin teminatı siz sevgili gençlersiniz. Dereceye giremeyen yavrularımız da kesinlikle üzülmesinler. Yarışmalar, hayatımızın bir sınavı ya da dönüm noktası değillerdir. Yarınlarınızı garanti altına alabilmek için bir hedefiniz olsun. Sizler bizim gurur kaynağımızsınız. Yarın bu kurumları, bu ülkeyi sizler yöneteceksiniz. Yeter ki içinizde vatan sevgisi, bayrak sevgisi ve anne baba sevgisi olsun. Sizlere tekrar başarılar diliyorum” dedi.

 

İlimiz genelinde 353 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen finaller sonrası Mangala, Qbitz, Reversi, Kulami, Equilibrio, Pentago kategorilerinde birinci olan 8 öğrenci 02-04 Mayıs 2019 tarihlerinde Bursa İlinde düzenlenecek Türkiye Finallerinde ilimizi temsil edecekler.

 

İl finallerinin sonucunda başarılı olan 24 öğrenciye madalyaları ve ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından verildi.


05-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.