DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Zorlu Ailesine Vefa Gecesi Düzenlendi

Hayırsever Zorlu Ailesine Vefa Gecesi Düzenlendi

Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ilimiz eğitimine yaptırdıkları okul ile büyük katkıları olan Zorlu Ailesine vefa gecesi düzenlendi.

 

Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonunda düzenlenen geceye Zorlu ailesini temsilen Said Katrancı, Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Dr.Adem Uslu, Babadağ Kaymakamı Hatice Cemre İncesu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, okul müdürleri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

 

Merkezefendi Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi, Babadağ Hacı Mehmet Zorlu ÇPL ve Babadağ Ahmet Nazif Zorlu Fen Lisesini eğitime kazandıran Zorlu Ailesine hitaben hazırlanan sinevizyon gösterisi ile başlayan gecede, Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri müzik dinletisi yaparken aynı okuldan mezun ve akademik kariyer yapan öğrenci Sema Bozan duygu ve düşüncelerini iletti.

 

Açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Bizler eğitimciyiz. Eğitimci bir hamuru alıp ona şekil verendir. Bugün geleceğimize şekil vermemizde büyük katkıları olan başta hayırseverimiz Ahmet Nazif Zorlu Beyin şahsında tüm hayırseverlerimize içtenlikle teşekkür ediyorum. Sayın Ahmet Nazif Zorlu ilimize çok güzel ve nitelikli okullar kazandırdı. Kendisinden Allah razı olsun diyorum. Yakınlarından vefat edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara da uzun ömürler versin. Geleceğimize hayırseverlerimizin katkıları ile yön veriyoruz. İlimizde eğitim aşığı yüzlerce hayırseverimiz var. Hayırseverlerimizin yaptırdığı okullar, ilimize sadece nicelik olarak bir değer katmış olmuyor. Aynı zamanda nitelik olarak ta başarılara imza atılmasına imkân sağlıyor. Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi, Babadağ Hacı Mehmet Zorlu ÇPL ve Babadağ Ahmet Nazif Zorlu Fen Lisesi buna en güzel bir örnektir. Eğitimciler olarak geleceğimizi ön planda tuttuğumuz sürece 2023’e hazır bireyler yetiştiririz. Sayın Bakanımız 2023Eğitim Vizyon Belgesi 18 temadan oluşmaktadır. Vizyon belgemizin özeti çocuklarımızı ilgi alanlarına ve yeteneklerine göre yetiştirmektir. Hayırseverimiz Sayın Ahmet Nazif Zorlu Bey hava muhalefetinden dolayı aramızda bulunamadılar. Denizli eğitimine kazandırdığı ölümsüz eserler için kendilerine bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Zorlu ailesine eğitime yaptıkları katkılarından dolayı plaket ve çiçek takdim edildi.

 

12-04-201912-04-201912-04-201912-04-201912-04-201912-04-201912-04-2019

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.