DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Prof. Dr. Fuat Sezgin Paneli Yapıldı

Prof. Dr. Fuat Sezgin Paneli Yapıldı

2018 yılında vefat eden İslam Bilim Tarihi Araştırmacısı  Prof. Dr. Fuat Sezgin´in anısına, bu sene Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle "2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" olarak ilan edildi.

 

  İslam kültür ve medeniyeti ile bilim ve teknoloji mirasının dünya medeniyetine yaptığı katkılar çerçevesinde Prof. Dr. Fuat Sezgin ve çalışmalarını ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmak, bilim ve medeniyet tarihimizde öne çıkan bilim insanlarının hayatları, eserleri ve sonraki asırlara etkileri hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla “2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” kapsamında panel düzenlendi.

 

Merkezefendi Ahmet Yesevi İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen panele Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve davetliler katıldı.

 

Panelin moderatörlüğünü Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. İsmail Şimşek yaptı. Panelistler Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülhamir Birışık “Fuat Sezgin’in Çalışmalarında Din, Tarih ve Medeniyet” konusunu,  Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı “Bir Bilim İnsanı Olarak Fuat Sezgin” konusunu panele katılanlara anlattı.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.