DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Çalışkan Ailesine Balkanlar Temalı Vefa Gecesi

Hayırsever Çalışkan Ailesine Balkanlar Temalı Vefa Gecesi

Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ilimiz eğitimine büyük katkıları olan Çalışkan Ailesine vefa gecesi düzenlendi.

 

Denizli Dedeman Otelde düzenlenen geceye Ahmet Çalışkan, eşi Sıdıka Çalışkan ve  ailesi, Denizli Valisi Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, okul müdürleri ve davetliler katıldı.

 

Ahmet Çalışkan Anaokulu ve Sıdıka Çalışkan Ortaokulunu eğitime kazandıran Çalışkan ailesine yıllar önce göçüp geldikleri ata toprakları olan Balkanlar temalı olarak hazırlanan gecede, Sıdıka Çalışkan öğretmen ve öğrencilerinden oluşan müzik gurubu Baklan temalı şarkılar ve türküler seslendirdi.  Programın devamında Ahmet Çalışkan Anaokulu öğrencileri davetlilere tekerlemeler söyledi. Yine aynı okul öğretmenlerinden Hürriyet Burhan’ın anlattığı Balkan Masalı başta hayırsever Ahmet Çalışkan ve eşi olmak üzere tüm davetlilerden büyük beğeni aldı. Sıdıka Çalışkan Ortaokulu öğrencisi Efe Fahri Öztaş hayırsevere hitaben yazdığı şiiri okudu.

 

Program birden çok modern eğitim yuvasını, Denizli’mize kazandıran Çalışkan Ailesi için hazırlanan film ile devam etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz açılış konuşmasında “Çalışkan Ailesinin soy isminden olsa gerek gerek Ahmet Çalışkan Anaokulumuz gerekse Sıdıka Çalışkan Hanımefendinin adını taşıyan Sıdıka Çalışkan Ortaokulumuz Denizli’mizin marka iki okuludur. Bizler, bu gece, Çalışkan Ailesine ne kadar teşekkür etsek azdır. Onlara, eğitim camiası adına, en içten saygı ve sevgilerim sunuyorum. İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Okul Müdürlerimizin şahsında öğretmen arkadaşlarımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler eğitimciler olarak 2023 eğitim vizyonuna çok iyi hazırlanmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar 156 okulumuzda 285 beceri atölyesine sahip olduk. Bunun dışında dersliklerimizin her birini gerek meslek liselerimizde gerek ortaokul ve liselerimizde son derece modern ve en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Hizmet içi eğitim ve Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün yaptığı çalışmalarla öğretmen arkadaşlarımızı bu sürece hazırlıyoruz. Nasıl YGS ve LGS’ de Türkiye dereceleri aldıysak iddia ediyoruz ki; 2023 Türkiye’sinde de Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başarımız en üst seviyelerde olacak. Ahmet ve Sıdıka Çalışkan’ın şahsında tüm hayırseverlerimize içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.

 

Hayırsever işadamı Ahmet Çalışkan konuşmasında “Bu vefa gecesinin düzenlenmesinde emeği geçenlere ailem adına teşekkür eder saygılarımı sunarım. Çocuklarımıza temel eğitim vermek için anaokulu yatırmak istedim ve Allah’ıma binlerce kez şükürler olsun ki; 2010 ve 2015 yılında iki okulu açmak nasip oldu. Çocuklarımızın cıvıl cıvıl koşturmalarını, okuldan birçok şey öğrenmelerini ve mezun olduklarında daha iyi okullara gittiklerini görmek beni ve ailemi çok mutlu ve mesut etmektedir. Tüm bunlara vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Denizli Valisi Hasan Karahan konuşmasında “Bu akşam aslında Çalışkan Ailesine teşekkürlerimizi sunmanın bir vesilesidir. Denizli’miz bir güzellikler şehri ve bu şehirde yaşamak gerçekten bir ayrıcalık. İnsanı da hizmetleriyle, gayretleriyle, hayırseverliğiyle bunun hakkını veriyor. Türkiye ye örnek bir şehiriz. Yaklaşık 300 hayırseverimiz başta eğitim olmak üzere çeşitli sektörlerde ciddi anlamda katkı veriyorlar. Bizler merkezi yönetim olarak devletin asli görevleri gereği bu hizmetleri yapıyoruz. Yerel yönetimlerimiz de yine bu tür hizmetlerde ciddi destekler sağlıyorlar. Ama en büyük teşekkürü hayırseverlere ediyoruz. En son istatistikler de Denizli’nin eğitimde gerçekten ileri bir seviyede olduğunu bütün Türkiye’ye gösterdi. Bu da, Denizli’de herkesin konu eğitim olduğunda elinden gelen ne varsa yaptığının kanıtıdır. Denizli’nin büyüyüp gelişmesi de eğitimde olan başarısıyla gerçekleşiyor. Eğitim seviyesi çok düşük olan bir yerin böylesine sanayi, ihracat ve başka alanlarda gelişmesi mümkün değildir. Eğitimin şart olduğunu bilerek bunun gereğini yapıyoruz” dedi.

 

Program sonunda Denizli Valisi Hasan Karahan, Hayırsever Ahmet Çalışkan ve eşi Sıdıka Çalışkan’a eğitime yaptıkları katkılardan dolayı plaket verdi.


19-04-201919-04-201919-04-201919-04-201919-04-201919-04-201919-04-201919-04-201919-04-201919-04-201919-04-201919-04-201919-04-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.