DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Aslan Ailesine Vefa Gecesi Düzenlendi

Hayırsever Aslan Ailesine Vefa Gecesi Düzenlendi

Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ilimiz eğitimine yaptırdıkları okul ile büyük katkıları olan Aslan Ailesine vefa gecesi düzenlendi.

 

Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonunda düzenlenen geceye Denizli Valisi Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, hayırsever Güngör Aslan, eşi Saime Aslan ve ailesi, Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve eşi Feride Oğuz, Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, okul müdürleri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

 

Merkezefendi Saime Aslan Anaokulunu ve yapımı tamamlanan Güngör Aslan Anadolu Lisesini ilimiz eğitimine kazandıran Aslan Ailesine adına hazırlanan sinevizyon gösterisi ile başlayan gecede, Saime Aslan Anaokulu öğrencisi hayırsever Güngör Aslan ve eşi Saime Aslan’a hitaben yazılan şiiri okudu.

 

Açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Geleceğimize ışık tutan Denizli Milli Eğitim Camiasının göz bebeği Güngör Arslan Amcamız, Saime Arslan Teyzemiz ve çok değerli evlatlarına en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum. İlimizde bir elin parmakları ile sayılabilen bağımsız anaokulu sayımızı 86’lara çıkardık. Bu konuda gerçekten çok mutluyuz. Güngör Amcalarımız ve Saime Teyzelerimiz sağ oldukları sürece ve bu gibi hayırlı evlatları var olduğu sürece hep daha iyilere ulaşacağız. Bizler Milli Eğitim Camiası olarak, Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın önderliği bu şekilde devam ettiği sürece, inanıyorum ki; Denizli’de her türlü hedeflerimizi çok kısa sürede yerine getireceğiz. Gerçekten böyle güzel bir günde başta Sayın Valimiz olmak üzere saygıdeğer Milletvekilimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, hayırseverlerimizin yakınlarına ve öğretmen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan Konuşmasında “Güzel bir akşamda güzellikleri paylaşmak için beraberiz. Devlet olarak milletin yolunda hizmet edenleri her zaman başımızın üstünde taşırız. Güngör Arslan ve Saime Arslan bu memlekete kalıcı eserler bıraktılar. Bıraktıkları bu eserlerde de güzel nesiller yetişiyor. Memleketimizin iftiharı olan gelecek kuşaklar bu okullardan çıkacaklar. Lisemiz hazır ve inşallah 2019-2020 eğitim öğretim yılı başlangıç törenini orada yaparız. Bu güzellikleri biz Denizli’mizde çok yaşadık. 81 ilimiz içerisinde hayırseverlikte önde giden bir şehiriz. Bu da eğitimin seviyesini gösteriyor. Üniversiteye ve liseye giriş sınavlarında Türkiye 2.’liği derecelerini almak kolay değil. Hayırseverlerimizin, sokaktaki vatandaşlarımızın, velilerimizin, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve okul idarecilerimizin kısacası hepimizin bunda payı büyüktür. Ancak; en büyük pay kuruş kuruş biriktirip helal kazançlarıyla milyonlarca liraya mal olan okulları yaptıran babayiğitlerdedir. Allah hayırlarını kabul etsin. İnşallah başka güzel ve anlamlı açılışlarda hep birlikte oluruz” dedi.

 

Program sonunda Denizli Valisi Hasan Karahan, Hayırsever Güngör Aslan ve eşi Saime Aslan’a eğitime yaptıkları katkılardan dolayı plaket verdi.


26-04-201926-04-201926-04-201926-04-201926-04-201926-04-201926-04-201926-04-201926-04-201926-04-201926-04-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.