DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Mehmet Ali Uyanık ve Ailesine Vefa Gecesi Düzenlendi

Hayırsever Mehmet Ali Uyanık ve Ailesine Vefa Gecesi Düzenlendi

Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ilimiz eğitimine yaptırdıkları okullar ile büyük katkıları olan Uyanık Ailesine vefa gecesi düzenlendi.

 

Denizli Polis Evi’nde düzenlenen geceye Denizli Valisi Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, hayırsever Mehmet Ali Uyanık ve ailesi, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu,  İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, okul müdürleri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

 

Uyanık Ailesine hitaben hazırlanan sinevizyon gösterisinin sunumuyla başlayan gecede ilk olarak Değerli Uyanık Ailesi ve yakınlarını saygıyla selamlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz. “Dişinden ve tırnağından artırarak emeklerinin büyük bir bölümünü eğitim için harcayan Mehmet Ali Amca ve Naile Teyzemiz ile birlikte bu akşam burada vefa gecelerinin en anlamlılarından birini yaşıyoruz. Allah onlara uzun ömürler versin.  Ömrü boyunca okul yaptırma hayaliyle yaşayan ve bu hayalini bulduğu ilk fırsatta gerçekleştirerek gelecek nesillerimize umut olan Mehmet Ali Amcaya, Naile Teyzemize ve değerli evlatlarına ne kadar teşekkür etsek azdır.” dedi.

 

 

Denizli Valisi Hasan Karahan ise konuşmasında “ Bugün çok anlamlı bir Vefa Gecesi yapıyoruz. Mehmet Ali Uyanık´ın 1955 yılında aldığı arsayı satıp bugün iki okulu eğitime kazandırması bunun candan yapılarak gerçekleştirildiğini gösteriyor. Bunda hem kendisinin hem eşinin hem de evlatlarının ve torunlarının büyük hakkı var. Güzel bir emek, gayret ve aşkın sonucu olarak böyle bir güzelliği birlikte yaşadık. Emeği geçen başta hayırseverimiz ve ailesi olmak üzere Milli Eğitim Müdürü ve Milli Eğitim teşkilatına çok teşekkür ediyoruz. Yapılan bu hayrın karşılığı hem maddi hem de manevi olarak milletimizin yararınadır. “ dedi.

 

Program sonunda Denizli Valisi Hasan Karahan, Hayırsever Mehmet Ali Uyanık ve eşi Naile Uyanık’a eğitime yaptıkları katkılardan dolayı plaket verdi.

03-05-201903-05-201903-05-201903-05-201903-05-201903-05-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.