DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yönetici Gelişim Programı Nisan Ayı Toplantısı Yapıldı

Yönetici Gelişim Programı Nisan Ayı Toplantısı Yapıldı

İlimiz İmam Hatip Anadolu Liseleri ile İmam Hatip Ortaokul  müdür ve müdür yardımcılarına yönelik, yapılan Yönetici Gelişim Programı Nisan Ayı Toplantısı yapıldı.

 

Merkezefendi Gültepe İmam Hatip Ortaokulu salonunda yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ramazan Kayayurt, Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi  Osman Mutluel ve imam hatip okul müdürleri katıldı.

 

YÖGEP kapsamında yapılan toplantıya katılan İmam Hatip okullarında görev yapan okul müdürü ve müdür yardımcılarından 65 kişiye Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi  Osman Mutluel, Türk İslam medeniyetin yetiştirdiği  filozoflardan biri olan Farabi hakkında kısa bilgi verdi.

 

Yönetici Gelişim Programı kapsamında, kültür ve medeniyetimizdeki eğitim ve yönetim anlayışını yansıtan klasik eserlerden ve temel metinlerden seçilen bölümlerin okunması, değerlendirilmesi ve özgün düşüncelerin tespiti amacıyla Farabi’nin ‘Devlet Felsefi’ kitabının müzakeresi yapıldı.

 

Toplantıda okullarımızdaki iyi örneklerinin ayrıntıları ve değerlendirilmesi, eğitimin niteliğini geliştirmede Kalite Takip Sistemi uygulamasının yeri, önemi ve değerlendirilmesi konuları üzerinde duruldu.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.