DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cankurtaran Ortaokulu Z-Kütüphane Açılış Töreni

Cankurtaran Ortaokulu Z-Kütüphane Açılış Töreni

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen sosyal proje kapsamında PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencileri topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında Cankurtaran Ortaokuluna Z-Kütüphane kazandırdılar.

 

Kütüphanenin açılış törenine Denizli Valisi Hasan Karahan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çiftçi, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Bülent Ağbuğa, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. D.r Kasım İnce, Şehit Ömer Halis Demir Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Atakan Yılmaz, Spor Bilimleri Öğretim Üyesi Dr. Zekeriya Çelik, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

 

Denizli ile Van ili İpekyolu İlçesi arasında oluşturulan eğitim köprüsü ile meydana gelen Cankurtaran Ortaokulu Z-Kütüphanesi açılışını Denizli Valisi Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri ile gerçekleştirildi.

 

Açılış kurdelesi kesimi öncesi Cankurtaran Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ayten Hançer ve öğrencileri protokole mini bir konser verdi. Konserin artından Denizli Valisi Hasan Karahan ve beraberindeki protokol açılış kurdelesini keserek kütüphaneyi gezdi. Z-Kütüphanenin yapılması için  Van İli İpekyolu ilçesi ile bağın kurulmasında öncü olan PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Öğrt. Üyesi Dr. Zekeriya Çelik kütüphanenin oluşturulması aşamasında yaptıkları çalışmalar hakkında Denizli Valisi Hasan Karahan'a bilgi verdi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan yaptığı konuşmasında "Cankurtaran Ortaokuluna geleceğin öğretmen adayı olan Pamukkale Üniversitesi öğrencileri tarafından Toplum Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında kazandırılan Z-Kütüphanenin tamiri, bakımı, boya-badanası, iç dizaynı ve kitapları üniversite öğrencileri tarafından gerçekleştirildi. Geleceğin öğretmenleri olacak öğrenciler açısından da meslek hayatlarına atıldıklarında önemli bir tecrübe olarak kendilerine geriye dönecek. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Oluşturulan kütüphane yıllarca geleceğin valilerine, il milli eğitim müdürlerine, üniversite hocalarına hizmet verecek olan güzel bir mekan oldu" dedi.

 

28-05-201928-05-201928-05-201928-05-201928-05-201928-05-201928-05-201928-05-201928-05-201928-05-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.