DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulusal Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrencilerimiz Ödüllendirildi

Ulusal Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrencilerimiz Ödüllendirildi

Merkezefendi Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi ve İbrahim Cengiz Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerinin spor ve bilimsel yarışmalarda elde ettikleri Türkiye dereceleri ile ilgili düzenlenen ödül töreni Valimiz Hasan Karahan'ın katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Hayırseverler Ortaokulunda düzenlenen ödül törenine; Valimiz Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, okul müdürleri, öğretmenler, dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Ödül töreni açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz "Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bugün çok özel bir gün. Özel eğitim öğrencilerimize ödülleri takdim edilecek. Bugüne kadar bu öğrencilerimizi son derece önemsedik.  Eğitim gördükleri okullarımızın modernleşmesi ve eğitim öğretim anlamında başarılı olabilmesi için birçok çaba sarf ettik. Denizli'mizdeki 22 özel eğitim okulunda toplam 1.800 öğrencimiz eğitim görüyor. Sadece eğitim öğretim anlamındaki başarılarımız değil bizler için değerlerimiz de çok önemli. Ahlak, edep, saygı ve sevgiden uzaklaşmamamız gerekiyor. Bunlar bizim temel değerlerimizdir. Vatan, bayrak ve anne-baba sevgisi son derece önemlidir. Dereceye giren yavrularımızı bir kez daha tebrik ederek, öğrencilerimize başarılar diliyorum" dedi.

 

Bilim Sanat Merkezi ve Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerinin Türkiye dereceleri ile ilgili düzenlenen ödül töreninde konuşan Valimiz Hasan Karahan; " İlimizin bu konudaki duyarlılığı ve bu başarıları kamuoyuyla paylaşmak için bu program düzenlendi. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum. Denizli'miz tabiki eğitim ve öğretimde çok güzel noktalarda olan bir şehrimiz. Bunun devamı için gayretlerde bulunmamız gerekiyor. Bu konuda da okul yöneticilerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin büyük bir gayreti var. İnşallah Bu gayretle her zaman daha iyi noktalara Denizli'mizi götüreceğiz. Emeği geçen arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize, velilerimize ve okul yöneticilerine tekrardan teşekkür ediyorum. Başka vesilelerle zaten hep beraberiz ama bu güzel vesileyle özellikle bu genç kardeşlerimizin il çapındaki başarısı bizi ayrıca gururlandırdı.

 

Onların tabi ki bu çalışmalarını bizler de destek olmaya devam edeceğiz. İnşallah daha güzel başarılarla Türkiye sınırlarını aşıp Avrupa ve Dünya şampiyonlukları bekliyoruz. Bu konuda başarılı olacağımıza inanıyoruz. Geçen gün Gençlik Spor Müdürlüğümüzde Denizlili 3 sporcumuz Tokyo Olimpiyatlarına katılmaya hak kazandı. 2 tanesini de bekliyoruz. Hem sporda hem eğitimde bizim tek amacımız gençlerimizi topluma, hayata en iyi şekilde hazırlayarak onların karşılaşacakları her türlü olumsuzlukların üstesinden gelebilecek şekilde yetiştirmek.

 

Zaten Devletimizin en büyük sorumluluğu bu. Velilerimizin bizden bekledikleri bu. Biz de bu işin en iyisini yapmak gayretindeyiz. Görüyoruz ki Denizli Türkiye sıralamalarındaki güzel noktalarıyla bunu en iyi şekilde yapıyor. İnşallah bu başarılarımız sizlerin gayretiyle ve desteğiyle devam edecek.

 

Eğitim kişiyle oluyor. Her ne kadar teknolojik imkanlar ve okulun fiziki imkanları en iyi şekilde olsa bile neticede öğretmenin kalitesine, azmine ve gayretine kalıyor. Bu konuda da biz öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz. Teşekkür ediyorum. Okulların kapanması sebebiyle de ayrıca iyi tatiller diliyorum. Sınavlara giren arkadaşlarımız oldu geçen hafta inşallah gönüllerindeki neticeyle kazanacaklarına inanıyorum. Bu hafta sonuda üniversite sınavı var, bu sınavda da yine Denizlili gençlerimizin çok iyi okullara çok iyi puanlarla gireceklerini bütün kalbimle inanıyorum. Tekrar teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum" dedi.

 

Konuşmaların ardından çeşitli alanlarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Valimiz Hasan Karahan tarafından verildi. Ödül töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. Program sonunda Hayırseverler Ortaokulu 6. sınıf Yazarlık ve Yazma Becerileri dersinin öğrencileri tarafından hazırlanan Yazarlık Atölyesi isimli kitap Öğrenciler tarafından Valimiz Hasan Karahan 'a hediye edildi.

 

13-06-201913-06-201913-06-201913-06-201913-06-201913-06-2019

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.