DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerler Eğitimi Öğretmen Eğitimleri Devam Ediyor

Değerler Eğitimi Öğretmen Eğitimleri Devam Ediyor

Okulların tatile girmesi ile öğretmenlerin iki haftalık mesleki çalışmalarında Değerler Eğitimi Projesi kapsamında okul öncesi öğretmenlerine yönelik seminer çalışmaları yapıldı.

 

İki grup halinde gerçekleştirilen eğitimler Merkezefendi Yenişehir Anaokulu ve Hayme Hatun anaokulunda ilimiz geneli bağımsız anaokulları ve özel anaokullarında görev yapan birer okul öncesi eğitimi öğretmenlerinin katlımı ile gerçekleştirildi.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz eğitimlerle ilgili yaptığı açıklamada "Müdürlüğümüz tarafından 3 yıldır yürütülmekte olan Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP) 2018-2019 eğitim-öğretim yılında okul öncesi öğretmenlerine ''Okul Öncesinde Değerler Eğitimi'' eğitimleri ile devam etmektedir. Bu yıl içerisinde altıncısı düzenlenen eğitimi Hacettepe Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalından Dr. Öğretim Üyesi Arif Yılmaz ve Gazi Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalında Görev Yapan Dr. Figen Şahin verdi.

 

"Erken Çocukluk Eğitiminde Pedagojik Dokümantasyon Uygulamaları" Eğitimi bağımsız anaokulları ve özel anaokullarında görev yapan toplam 65 öğretmenimize atölye çalışmaları şeklinde verildi.  Pedagojik Dokümantasyonun okul öncesi öğrenme ortamlarında gerçekleşen etkileşimleri ve ortaya konan ürünleri kaydetme, analiz etme, yorumlama ve paylaşmayı içeren sürekli ve süreç odaklı bir öğrenme ve öğretme yöntemi olduğu vurgulandı. Pedagojik Dokümantasyon araçlarından panel, portfolyo ve bülten hakkında bilgilendirmeler yapılıp uygulamalı olarak panel çalışması yapıldı. Öğretmenlerimiz açısında verimli bir çalışma oldu" dedi.

 

25-06-201925-06-201925-06-201925-06-201925-06-2019

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.