DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dijital İçerik Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

Dijital İçerik Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

 

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonunun "Öğrenme Süreçlerinde Dijital İçeriş ve Beceri Destekli Dönüşüm" teması kapsamında ilimizde Dijital İçerik Geliştirme çalıştayı yapıldı.

 

Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı Salonunda gerçekleştirilen çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, PAÜ Teknokent Müdürü Prof. Dr. İlhan Küçükkaplan, ilimizde görevli bilişim ve elektrik-elektronik öğretmenleri ile Pamukkale Üniversitesi Eğitim ve Teknoloji Fakültesinden akademisyenler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz çalıştay açılışında yaptığı konuşmasında "Gerçekleştireceğimiz çalıştayda ilimiz genelinde dijital içerikler geliştirilmesi, dijital platformların öğrenme süreçlerine katılması, öğretmen yeterliliklerinin artırılması için önümüzdeki eğitim-öğretim yılına ait çalışma planı hazırlanması konuları üzerinde yoğunlaşacağız. Pamukkale Üniversitesi akademisyenleri, Teknokent müdürümüz ve değerli meslektaşlarım öncelikle bu program için emek verip çaba sarf ederek buraya geldiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyon Belgesi ile eğitim açısından önemli ve bir o kadar değerli hedefler belirledi. Bizim buradaki rolümüz; 2023 Vizyon Belgesini en iyi şekilde anlamak, algılamak onu en iyi şekilde iller nezdinde uygulamak. Bunu yapabilmek için de 18 temadan oluşan başlıklarımız var. Bu başlıklar içerisinde hedefler var ve bu hedeflerin üzerinde yoğunlaştığımız alanlar var. Sizlerle birlikte Sayın Bakanımız Ziya Hocamızın yaptığı çalışmayı yürekten destekliyoruz. Denizli olarak eğitimde ön sıralardayız. Türkiye genelinde en fazla tam puan alan öğrenci sayısı olarak birinciyiz. 26 öğrencimiz tüm soruları doğru cevaplayarak tam puan aldı. Bugüne kadar her yıl hemen hemen LGS'de ve YKS'de ilk 3'lerin içerisinde yer aldık. Alan bazında mutlaka ilk 10'un içinde yer aldık. Çocuklarımızı geleceğe hazırlanmasında mükemmeliyeti hedefliyoruz. Onun için sizlerden beklentilerimiz çok yüksek. Donanımlı, bilgili, okuyan, araştıran, geleceğe yön verecek nesiller olan bu ülkenin yönetici gençlerini sizlerle birlikte yetiştirmek için çaba sarf ediyoruz" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz'un konuşmasının ardından PAÜ Teknokent Müdürü Prof. Dr. İlhan Küçükkaplan "Dijital İçerik Geliştirme" konulu sunum yaptı. Çalıştay bitiminde katılımcılara anket uygulandı. Anket sonuçlarının değerlendirmesi sonucu çalıştay raporu hazırlanarak eğitim kurumlarına gönderilecek.

 

27-06-201927-06-201927-06-2019

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.