DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwining Projeleri Geliştirme Tanıtımı Yapıldı

eTwining Projeleri Geliştirme Tanıtımı Yapıldı

eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi, 2019 çalışma planı kapsamında İlimiz Pamukkale ve Merkezefendi ilçesinde eTwinning programına yeni başlayan öğretmenlere yönelik bilgilendirme toplantıları düzenledi.

İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şener Bayram, Okul Müdürü Hayrullah Akgün, Ulusal Destek Servisi Yetkilileri Turan Göre ve Ertan Kocabaş, Denizli eTwinning İl Koordinatörü Emrullah Sedat Südan, Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi alan öğretmenler Latife Çeri, Birsen Durmaz,  Pelin Bölükbaşı ve Elif Pelin Eriş ile programa yeni başlayan 50 öğretmen katıldı.

 

İki gün süren tanıtım toplantısında; eTwinning Ulusal Destek Servisi yetkililerince Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün misyonu, eğitim ve öğretimin teknoloji ile desteklenmesi, eğitim ve öğretim faaliyetlerinde bilişim teknolojileri ile bilişim ürünlerinin kullanılmasına yönelik yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgiler verildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan ulusal ve uluslararası projeler tanıtıldı. eTwinning faaliyeti nedir, öğretmenler için kişisel ve mesleki gelişim fırsatları, eTwinning Live, Twinspace ve Portal Tanıtımı, iyi proje örnekleri konularında sunumlar yapıldı. Başarılı proje stantları açıldı.

Gerçekleştirilen tanıtım toplantısı ile katılımcı öğretmenlerin fikirlerini paylaşarak proje oluşturmaları, en iyi uygulama alışverişinde bulunmaları ve eTwinning platformunda bulunan çeşitli özelleştirilmiş araçları kullanmaları hedeflenmektedir.

 

01-07-201901-07-201901-07-201901-07-2019

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.