DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ücretsiz Tercih Danışmanlık Masaları Tercih Sürecinde Öğrenci ve Velilerimizin Hizmetinde

Ücretsiz Tercih Danışmanlık Masaları Tercih Sürecinde Öğrenci ve Velilerimizin Hizmetinde

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarının açıklanması ile öğrenci ve velileri tercih heyecanı sardı.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 01-12 Temmuz 2019 tarihleri arasındaki tercih sürecini öğrencilerimizin ve velilerimizin en iyi şekilde geçirmeleri hem de öğrencilerimizin bir üst öğrenime istedikleri okullarda devam etmelerine rehberlik amaçlı oluşturulan Tercih Danışmanlık Masaları hizmet verecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, ortaöğretim kurumlarına tercih yapacak öğrenciler için Teraspark AVM ve Forum Çamlık AVM'de kurulan Tercih Danışma Masalarını ziyaret etti.

İlimizde 19 ilçemizde 78 okul/kurumda kurulan bürolar haricinde, gün boyunca insanların uğrak noktaları olan alış veriş merkezlerinde de Tercih Danışmanlığı Masaları oluşturuldu. Her iki alışveriş merkezinde de alanında uzman rehber öğretmenler tarafından danışmanlık hizmeti almak isteyen öğrencilerimiz ve vatandaşlarımıza ücretsiz destek veriliyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz Tercih Danışmanlık Masalarını ziyaretinde yaptığı konuşmasında "LGS'ye giren değerli öğrencilerimiz için rehber öğretmenlerimiz tarafından Tercih Danışmanlığı büroları kuruldu. Bu danışmanlık bürolarımızda rehber öğretmenlerimiz öğrencilerimize yardımcı oluyorlar. Biz de bugün bu masalarımızı ziyaret ettik. Gerçekten çok hoş tablolarla karşılaştık. Öğrencilerimizin hevesli olmaları ve tercih danışmanlığı yapan öğretmenlerimizin bu görevlerini yaz tatilinde samimiyetle ve gönülden yerine getirdiklerini görmek bizim için de son derece önemli. Emeği geçen başta rehber öğretmenlerimize içtenlikle teşekkür ediyorum. Denizli'de toplam 78 adet masamız var. Bunun dışında okullarda yine idare tarafından bu alanda danışmanlık yapılıyor. Görev alan tüm okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve çalışma ekibime içtenlikle teşekkür ediyorum.

 

Öğrencilerimizin arzuladıkları, gönüllerinde yatan okullar hangileriyse oralara yerleşmelerini yürekten temenni ediyorum. Öğrencilerimizin her birine başarılar diliyorum. İyi bir yaz tatili geçirmelerini ve bu kayıt dönemi bittikten sonra yeni eğitim öğretim yılında yeni okullarına huzurlu ve sağlıklı bir şekilde başlamalarını canı gönülden diliyorum" dedi.

 

 

02-07-201902-07-201902-07-201902-07-201902-07-201902-07-201902-07-201902-07-2019

 

2019 Yılı Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Süreci Tanıtım Videosu tıklayınız

 

2019 Yılı Ortaöğretime GeçişTercih ve Yerleştirme Kapsamında Sıkça Sorulan Sorular tıklayınız

 

Lgs Kapsamında Okul Seçimi Yapacak Öğrenciler İçin 'Tercih Robotu' tıklayınız

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.