DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okula Uyum Programı Başlıyor

Okula Uyum Programı Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığınca 2006-2007 eğitim öğretim yılında başlatılan Uyum Programı 2019-2020 eğitim öğretim yılında da uygulaması devam edicek.

 

Okul öncesi, ilkokul 1.sınıf,  ortaokul 5. sınıf ve lise 9. öğrencileri geçmiş yıllarda olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da; çocuklarımızın kaygı ve endişelerini gidermek, onlara okul ortamının güzelliklerini yaşatarak tanıtıp sevdirmek, öğretmenleriyle ve yeni arkadaşlarıyla tanıştırmak, okul-aile ilişkisinin de önemini anlatabilmek amacıyla 05-06 Eylül 2019 tarihlerinde Uyum Programı yapılacak.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz Uyum Programı ile ilgili yaptığı açıklamada "Bakanlığımızca Okula Uyum Programı'nın Eğitim Vizyonu Belgesi'nde yer alan tüm hususlar birlikte değerlendirildiğinde bir hafta ile sınırlandırılmaması gerekliliği görüşü etkili oldu. Ayrıca daha önceki yıllarda okullarda gerçekleştirilen etkinliklerin geri dönüşleri doğrultusunda program güncellendi. Bu kapsamda, Bakanlığımız tarafından uyum eğitimlerinde bir dizi yeniliğin hayata geçirilmesi için çalışmalar yapıldı.

 

Bu yıl uyum eğitimlerine yeni bir anlayış da getiren Bakanlığımız, bu eğitimleri 5-6 Eylül'de başlatıp tüm yıla yaymak için bir dizi yeni çalışma yürüttü. Bu kapsamda, "okula uyum anlayışı", "öğrenmeye uyum şeklinde" olacak ve bu süreç, eğitim öğretim yılı sürecine yayılacak. Bu yıldan itibaren okula uyum sadece yeni başlayacak çocukları değil, nakille gelen ara sınıfları ve okulda çalışanların tamamını ve velileri de kapsayacak organizasyonlar şeklinde yapılacak. Ayrıca, okula uyum etkinlikleri konusunda illere, okullara ve öğretmenlere daha fazla esnek uygulama imkanı sağlanacak. Uyum programı çalışmaları, rehber öğretmenlerimizin desteğiyle gerçekleştirilecek"dedi.

 

İlimizde 2019-2020 eğitimn öğretim yılında; 13.748 okul öncesi öğrencisi, 13.755 ilkokul birinci sınıf öğrencisi, 14.684 ortaokul birinci sınıf öğrencisi ile 14.087 Ortaöğretim okullarının birinci sınıf öğrencisi 05 - 06 Eylül 2019 tarihleri itibariyle uyum programına başayacak.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.