DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hasan-Veli Üğür Anaokulu Törenle Açıldı

Hasan-Veli Üğür Anaokulu Törenle Açıldı

Bakkur Gıda San.Tic.Şti. adına Veli Üğür-Mustafa Üğür  tarafından Pamukkale İlçesi Kınıklı Mahallesinde yaptırılan, Hasan-Veli Üğür Anaokulu Valimiz Hasan Karahan'ın katılımıyla gerçekleştirilen törenle açıldı.

 

Pamukkale İlçesi Kınıklı Mahallesinde 2.000.000 TL'ye mal olan ve tamamı Bakkur Gıda San.Tic.Şti. adına Veli Üğür-Mustafa Üğür  tarafından karşılananan Hasan ? Veli Üğür Anaokulu açılış törenine; Valimiz Hasan Karahan, Büyükşehir Başkanvekili Ali Değirmenci, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever Veli Üğür ve ailesi, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende Hayırsever Veli Üğür konuşmasında; "Okulumuzun açılışına hoşgeldiniz. Denizli'ye uzun yıllar hizmet verecek olan bir okul kazandırmanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. Geleceğimiz olan fidanlarımızın yavrularımızın gelecekte büyük Türkiye'mizde çok değerli hizmetlerde bulunacaklarına inancım tamdır. Okulumuzun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında; "Eğitim, doğumla başlayıp hayat boyu devam eden bir süreçtir. Hayat boyu sürecek öğrenmenin temelleri ise ilk altı yaşta, yani erken çocukluk döneminde atılır.  Günümüzde okul öncesi eğitimin önemi dikkate alındığında anaokullarının, çocuklarımızın eğitim sürecinde önemli bir başlangıç noktası olduğu gerçeğini kabul etmemek mümkün değildir. Bizler eğitimciler olarak, anaokulu deneyimi olan çocuklarımızın başarılarını ilköğretim sürecinde de izlemekteyiz. Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımızı özgüvenleri gelişmiş, paylaşımcı, sosyal ve kendilerini çok iyi ifade edebilen bireyler olarak bu topluma kazandırma çabasındayız

 

Herkes zenginliğe sahip olabilir, fakat herkesin zenginliği toplumun böyle okul yaptırmak gibi hayır işlerine, eğitim-öğretimine katkı sağlaması nasip olmaz. Her insanın gönlüde zenginliğini toplum hizmetine vermeye razı olmaz. Cesaret dahi edemez. Denizlimizin öyle bir halkı var ki; başta sayın valimiz, vekillerimiz, belediye başkanımız, eğitim sevdalısı hayırseverlerle dolu. Okul yaptıran hayırseverimiz, kısmi katkı sağlayan yüzlerce insanımız. Çünkü onlarda vatan sevgisi, bayrak sevgisi, evlat sevgisi var. Denizli Halkımızla gururluyuz.

 

Bu modern okulumuz yeni yapı olarak 2.000.000 TL'ye mal olmuştur. Tamamı Hayırseverimiz Bakkur Gıda San.Tic.Şti. adına Veli Üğür-Mustafa Üğür  tarafından karşılanmıştır. Okulumuz 6 Derslikli, kaloriferli olup, Bodrum+Zemin+1 Kat olarak eğitime kazandırılmıştır.  Ayrıca hayırseverlerimiz Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulunun yapımında da katkıda bulunmuşlardır. Okulumuzun Denizli'mize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diler, saygılar sunarım" dedi.

 

Törende konuşan Valimiz Hasan Karahan; "Denizli eğitimde marka bir şehirdir. Bu markalaşmada tüm Denizli halkı elini taşın altına koymaktadır. Hayırseverlerimiz adeta birbirleri ile hayırda yarışmaktadırlar. Denizlili hemşehrilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugün Veli amca ve değerli eşlerinin torun sayısı okulun açılması ile kat ve kat arttı. Hayırları da bu okullar kıyamete kadar devam edecek. Cıvıl cıvıl çocuklarımız geleceğimizin büyük Türkiye'sini kuracaklar. Bizde onlara şimdiden gerekli hazırlığı ve desteği veriyoruz. Devlet-Millet işbirliği, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları işbirliği ile Denizli eğitimde destan yazıyor. Eğitimin her alanında ilk sıralardayız. Bunun devam edeceğine inanıyorum. Denizlimiz ve ülkemizin büyümesi ve gelişmesi eğitimden geçiyor. Eğitime destek veren katkı sağlayan herkese müteşekkiriz. Eğitim yuvamız İlimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Gençlerimiz bizim gözbebeğimizdir. Onları en iyi şekilde yetiştirmek boynumuzun borcudur. Başka hayırlarda buluşmak dileğiyle, okulumuzu açıyoruz" dedi.

 

Konuşmaların ardından, Hasan-Veli Üğür Anaokulunun açılışı Valimiz Hasan Karahan, Üğür ailesi ve diğer protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

 

Açılışın ardından Valimiz Hasan Karahan ve protokol üyeleri okulda incelemelerde bulunarak, öğrencilerle sohbet ettiler.

 

18-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.