DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Soru Havuzu Oluşturma Çalıştayı

Soru Havuzu Oluşturma Çalıştayı

Milli Eğitim Bakanlığınca 2018-2019 eğitim öğretim yılında 3 yıl sürecek olan kapsamlı ve kalıcı bir soru havuzu oluşturma çalışması hayata geçirildi. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Soru Havuzu Oluşturma çalışmaları genişletilerek seçilen pilot okulllarda ki öğretmenlerde dahil edildi.

                   

İlimizden pilot olarak seçilen 14 lise ve 15 ortaokul yönetici ve öğretmenlerine yönelik soru havuzu oluşturma süreci ile ilgili bir günlük bilgilendirme çalıştayı yapıldı.

 

Denizli Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler İlkokulu - Ortaokulunda yapılan çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdür Ramazan Yılmaz ve 29 pilot okul müdürü ile öğretmenleri katıldı.

 

Soru Havuzu Oluşturma çalışmaları hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz "Bakanlığımızın soru havuzu oluşturma çalışmalarının ilk aşamasında ilimizin de içinde  olduğu 42 İl Ölçme Değerlendirme Merkezi nitelikli soru göndererek soru havuzu oluşmasına destek verdi. İlimizden geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında 300 civarı soru hazırlanarak bakanlık soru havuzana gönderildi. Bu yıl çalışmanın çerçevesi genişletilerek illerden seçilen pilot okullardaki öğretmenlerimizin katkı sağlaması, sonraki yıllarda okul sayıları artırılarak tüm okulların çalışmaya katılması planlanmaktadır. İllerden bakanlığımıza gönderilen sorular genel müdürlük bünyesindeki uzman öğretmenler ve görevlendirilen akademisyenler tarafından düzenlenip onaylandıktan sonra soru havuzuna alınmaktadır. Denizli olarak bu alanda bakanlığımıza daha katkı sağlanmaya yönelik çalışmalarımız  devam edecektir" dedi.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.