DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Havva-Süleyman Yağlıca Ortaokulu Törenle Açıldı

Havva-Süleyman Yağlıca Ortaokulu Törenle Açıldı

Merkezefendi Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz Ortaokulu bahçesine 2017 yılında temeli atılan 2019 yılında tamamlanarak eğitim-öğretime başlayan 18 derslikli bodrum + zemin + 2 kattan oluşan Havva-Süleyman Yağlıca Ortaokulu törenle açıldı.

 

Okul açılış törenine Denizli Valisi Hasan Karahan, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Değirmenci, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, hayırsever Süleyman Yağlıca ve ailesi, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Okulun öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibi  protokol ve misafirleri halk oyunları ile karşıladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından öğrenciler Bayrak altından geçti.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan okulun yapımında katkıları bulunan Hayırsever Süleyman Yağlıca ve ailesine katkılarından dolayı plaket ve teşekkür belgesi verdi.

 

Hayırsever Süleyman Yağlıca konuşmasında "Ülkemizin gelişmesinde ve ilerlemesinde eğitimin ne kadar önemli olduğunu iş hayatımızda şahit olduk. Ömrümüz boyunca iyi ve kaliteli nesiller yetiştirilmesinde kendimizi sorumlu hissettik. Biz de sorumluluğumuzun bir gereği olarak bu okulu yaptırıp Denizli'mizin ve Türk Milli Eğitimimizin hizmetine sunuyoruz. Bu amaçla okulun hizmete açılmasında katkısı olan başta Sayın Valimiz Hasan Karahan'a, İl Milli Eğitim Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu eserin oluşmasında en büyük pay ve katkıyı veren eşim ve evlatlarıma teşekkür ediyorum. Sizleri tekrar saygı ve sevgiyle selamlıyor, okulumuzun hayırlı olması diliyorum" dedi.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında "Bugün adeta bir bayram havasında 4. okulumuzu açıyoruz. Okulumuzun başta tüm eğitim camiamıza, ilimize, ülkemize hayırlı olmasını yürekten diliyorum. Kurumum adına Süleyman Abimize içtenlikle teşekkür ediyorum. Çünkü onlar ve diğer tüm hayırseverlerimiz sayesinde güzel okullarımızı öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hizmetine sunuyoruz. Başta Sayın Valimizin önderliğinde Denizli'mize bugüne kadar çok güzel okullar kazandırdık.

 

Sevgili öğrenciler, bu güzel okulların yapılması önemli değil, artık bundan sonraki süreç size kalıyor. Okulumuzun içinde donanımlı, bilgili, yarınları yönetecek nesiller olarak sizleri öğretmenlerimizle birlikte yetiştirmek istiyoruz. Sizlerin de çok çalışması ve bu okulu koruması gerekiyor. Bu bayrağı, bu vatanı sevmeniz gerekiyor. Bunun için en önce öğretmenlerinizin söylediklerini harfiyen yerine getirip, anne babalarınızın dediklerini harfiyen uygulamalısınız. Ne kadar çalışırsanız o kadar başarılı olursunuz. Kıymetli öğretmen arkadaşlarım bu güzel eserler evlatlarımızla birlikte sizlere emanet. Onun için sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Sizler bu ülkenin yarınlarını yetiştiren, gelecekteki yöneticileri yetiştiren bireylersiniz. Karşılarında ceket düğmelenecek bir kişi varsa onlar da sevgili öğretmen arkadaşlarımdır. Bismarck'ın bir sözü var; " Bana öğretmenleri verin sizlere yepyeni bir ülke yaratayım."

Bu yüzden bizler de diyoruz ki; öğretmenlerimiz olmadan hiçbir şekilde yarınlarımızın garanti altına alınması söz konusu değil. Hangi alanda olursak olalım iyi bir eğitim almadan başarılı olunması söz konusu değil. Ben bir kez daha Yağlıca Ailesine bu kocaman eseri bizlere kavuşturdukları için Allah razı olsun diyorum, tekrar okulumuzun vatanımıza, milletimize hayırlı olması diliyor en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Başarılar diliyorum" dedi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan konuşmasında "Çok Kıymetli Yağlıca Ailesi, Değerli Büyükşehir Başkan Vekili, Değerli Kaymakamım, Merkezefendi Belediye Başkanımız, ok kıymetli öğretmen arkadaşlarım, çok kıymetli velilerimiz ve sevgili öğrenciler.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüzün bahsettiği gibi bugün 4. Okulumuzun açılışıyla eğitim öğretim yılını Denizli'de başlatıyoruz. Burada çok önemli olan ayrıntı ise bu 4 okulun hepsi de hayırsever katkısıyla, hayırseverler tarafından yaptırılan okullar. Bu, apayrı bir güzellik. Biz teşekkür ediyoruz. Denizli gerçekten bu konuda önder, örnek ve öncü bir şehir durumunda. İnşallah bunu da devam ettirecek. Bu konuda hayırseverlerimizin ilgi alakası ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Bey'in bu konudaki azim ve gayreti bunların devamının geleceğine bizleri ikna ediyor.

Hayırlı olsun, güzel bir eser kazandık. Benim için anlamı ise ilk defa görev sürecim içinde temelini atıp bitirdiğimiz bir okul oldu. Bu okulun yaklaşık 2 yıl önce temelini de birlikte atmıştık. Açılışını da birlikte yapıyoruz. Bu yüzden ayrıca; benim için bir sevinç kaynağı. Tekrar emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırsever ailemizi tebrik ediyorum. Burada okuyacak genç evlatlarımızın başarılı olacağına tüm kalbimle inanıyorum. Ülkemizin kalkınmasına ve gelişmesine yardımcı olacak büyük bir esere Yağlıca Ailesi ismini yazdırdı. İlanihaye, ahirete kadar, bu bina burada durdukça onların da o güzel eserleri de devam ettikçe Allah hayır defterlerini kapatmayacaktır. Tekrar teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum" dedi.

 

Konuşmaların ardından, Havva- Süleyman Yağlıca Ortaokulunun açılış kurdelası Denizli Valisi Hasan Karahan, Yağlıca ailesi ve diğer protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan ve protokol üyeleri okulda incelemelerde bulunarak, öğrencilerle sohbet ettiler.

23-09-201923-09-201923-09-201923-09-201923-09-201923-09-201923-09-201923-09-201923-09-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.