DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Geleceğin Dili Robotik Kodlama" AB Projemiz OnaylandıDenizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanarak Türkiye Ulusal Ajansına Koordinatörlük sıfatıyla sunulan  Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar KA201 İyi Uygulamaların Değişimi  "Geleceğin Dili Robotik Kodlama" adlı proje kabul edildi.

 

Türkiye genelinde 284 proje arasından  ilk 10'a girerek kabul edilen ve  145.840 ? hibeye hak kazan proje ile öğrencilerimiz avrupadaki  akranları ile robotik kodlama alanında çalışma fırsatı yakalayacak.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açıklamada "Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hazırladığımız  2019 yılında  Türkiye Ulusal Ajansına Koordinatörlük sıfatıyla sunmuş olduğumuz Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar KA201 İyi Uygulamaların Değişimi  "Geleceğin Dili Robotik Kodlama" adlı projemiz Türkiye genelinde kabul edilerek 145.840 ? hibe ile 284 proje arasından  ilk 10'a girdi.

 

Erasmus+  projesinde;  Pamukkale Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile  Pamukkale Nezihe-Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezimizin yabancı ortakları İtalyadan Istituto Tecnico settore Tecnologica-Liceo Scientfico "E. Mettei", Protekizden Escola Secundaria com 3° Ciclo D.Dinis, Hırvatistandan Srednja skıla Valpovo, Romanyadan Colegıul Tehnic Gheorghe Cartianu ve Finlandiyadan The Federation of Wwedish Ostrobothnia for Education and Culture/YA-Vocational College of Ostrobothnia oldu.

 

Proje süresinde 5 hareketlilik gerçekleştirilecek olup, projenin ilk hareketliliği ortaklarımızın ilimize gelerek yapacakları çalışma ile başlayacak. Projenin finali de ilimize yapılacak son etkilinlikle yapılacak.

 

Teknoloji çağının getirdiği en büyük gereksinin olan robotik kodlama alanında yaptığımız projemizle ilimizde robotik kodlama eğitimlerini bir üst klasmana taşımaya hedefliyoruz. Yazılım ve robotik kodlamaya yetenekli öğrencilerimizin bu tarz projelerle ufkunu genişleterek ülkemizi bu alanda daha da ileriye taşımak istiyoruz" dedi.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.