DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci Başarı Performansları Değerlendirildi

Öğrenci Başarı Performansları Değerlendirildi

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan Ölçme Değerlendirme Merkezince ilimizin öğrenci başarı performansları değerlendirildi.

 

Performans incelemesi sonucu oluşturulan raporlamalar İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında ilçe milli eğitim müdürleri ile paylaşıldı.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına 19 ilçe milli eğitim müdürü katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açılış konuşmasında Ölçme Değerlendirme Merkezimizce ilimizin ilçe ilçe adeta MR'ı çekildi. limiz eğitimine katkı sağlamak, eksiklikleri tespit etmek ve alınabilecek önlemleri belirlemek amacıyla okullarımızdan gelen bilgiler doğrultusunda Denizli ili öğrenci performansları detaylı olarak incelenmiştir. Elde edilen verileri siz ilçe milli eğitim müdürleri ile paylaşarak, eğitim adına yapılacak çalışmalar üzerinde duracağız.

 

İlçelerimizde ölçme değerlendirme faaliyetlerinin niteliğinin arttırılmasına yönelik bilgilendirme eğitimleri gerçekleştireceğiz. Geçtiğimiz günlerde de kamuoyuna açıkladığımız üzere ilimizin soru havuzunu oluşturuyoruz. Soru havuzumuz öğrencilerimizin akademik başarılarının artmasında ve sınavlara hazırlanmalarında büyük önem taşımaktadır"dedi.

 

Toplantının devamında; Ölçme Değerlendirme Merkezi aracılığı ile yapılacak çalışmalar, ilçelerimizde yürütülecek faaliyetler, ulusal ve uluslararası izleme araştırmaları toplantıya katılanlara aktarıldı.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.