DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18-22 Kasım Ara Tatili Faaliyetlerimiz Başladı

18-22 Kasım Ara Tatili Faaliyetlerimiz Başladı

18-22 Kasım haftasının eğitime verilen bir aradan ziyade öğrencilerimizin spor, sanat, doğa, kültür ve değerlerimizle buluşması için önemli olduğu bilincinden hareketle, daha önce duyurmuş olduğumuz faaliyet listesi doğrultusunda etkinlikler gerçekleştirilmeye başlandı.

Bu kapsamda faaliyetlerimizin bir ayağı olan Edebiyat Kampları ve Edebiyat Festivali konulu etkinliğimiz İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesinde uygulamaya konuldu.

Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmek, aralarındaki etkileşim ve bilgi paylaşımını artırmak, kültürel/sanatsal ve beceri eğitimleri kazandırmak amacıyla ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde seçilmiş 10 pilot okulumuzdan toplam 105 öğrencimizin katılımıyla hafta boyu gerçekleştirecek etkinliği ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, konuşmasında;  "Çok kıymetli çalışma arkadaşlarım, okul müdürlerimiz, öğretmen arkadaşlarım ve geleceğimizin teminatı sevgili gençler. Öncelikle böyle güzel bir etkinliğe imza atmalarından dolayı emeği geçen her kardeşime teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bugün, milli eğitim ailesi olarak sizleri ziyaret etmemizin yegâne amacı; arkadaşlık, dostluk, kardeşlik bağlarını kuvvetlendirip geliştirmektir. Tüm bu bağların kuvvetlenmesi, eğitimdeki başarının yükselmesi için 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bizler bu vatan ve bayrak için, geleceğimizi sağlam temeller üzerine oturtabilmek için azimli ve kararlı bir şekilde ilerleyen, çalışkan nesillere ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Bunun için sizlere güveniyoruz." dedi.

Faaliyetler kapsamında planetaryum gezisi, güzel sanatlar lisesinde şiir dinletisi, edebiyat söyleşileri, masal atölyeleri, oryantirink etkinlikleri (okuma ile ilişkilendirilmiş), edebi eserlerden sinemaya uyarlanmış film gösterimleri, kütüphane gezisi, kitap okuma etkinlikleri, tiyatro gösterileri ve halk oyunları toplulukları gösterileri yer alacak olup program Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinden görevlendirilen 13 öğretmen, kamp-festival komisyonu ve ARGE birimi nezaretinde gerçekleştirilecektir.

18-11-201918-11-201918-11-201918-11-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.