DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Tarihimize 3 Boyutlu Bakış Protokolü İmzalandı

Eğitim Tarihimize 3 Boyutlu Bakış Protokolü İmzalandı

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından 2019 yılı Teknik Destek kapsamında desteklenmesi kararı alınan "Eğitim Tarihimize 3 Boyutlu Bakış" protokolü imzalandı.

 

Denizli Valiliğinde gerçekleştirilen imza törenine Denizli Valisi Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan katıldı.

 

İmzalan protokolle; GEKA Teknik Destek programı kapsamında, Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü Bünyesinde  Denizli Anadolu Lisesinde kurulmuş olan "İl Eğitim Tarihi Müzesi"nin 3 boyutlu şekilde Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesine aktarılması için gerekli olan eğitimlerin alınması amaçlanmaktadır.

 

Proje sonunda hayata geçirilecek "3D Müze" ile ;

 

- Öğretmenler ve öğrenciler "İl Eğitim Tarihi Müzesine" daha kolay erişebileceklerdir.

 

- Turizm değeri olan "Denizli İl Eğitim Tarihi Müzesi"nin görünürlüğü, bilinirliği ve erişilebilirliği artacaktır.

 

- Dijital ortam ile sürekli etkileşim içinde olan yeni neslin müzeyi de benzer bir etkileşim üzerinden deneyimleyebilmesi ve müze ile bağ kurması sağlanacaktır.

 

Proje kapsamında alınacak eğitimler 4 hafta sürecektir. Eğitimlerin ardından, görevli öğretmenler müzenin sanal ortama aktarılması için çalışmaları başlatacaklardır. Müzenin hem genel görüntüleri hem de içerisindeki malzemelerin tek tek 360 derece görüntüleri, malzemelerin isimleri ve bilgileri yer alacaktır. Aynı zamanda, hazırlanan site İngilizce'ye çevrilerek uluslararası platformlarda yayınlanması için başvurular yapılacaktır.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.