DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseleri Proje Yazıyor Eğitimleri

Meslek Liseleri Proje Yazıyor Eğitimleri

Milli Eğitim Bakanlığının "Güçlü Yarınlar için 2023 Eğitim Vizyonu" ile ülkemiz sanayisinin güçlenmesi adına mesleki ve teknik eğitimin önemi vurgulanmıştır.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2023 Eğitim Vizyon hedefleri doğrultusunda mesleki eğitimin güçlenmesi ve ülke ekonomisine katkı sağlanması açısından yeni projeler ve çalışmalara imza atılmaktadır.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile GEKA arasında imzalanan "Meslek Liseleri Proje Yazıyor" protokolü ile mesleki eğitim veren okulların Erasmus+ projeleri yazmalarına teşvik ve danışmanlık eğitimlerine başlanıldı.

 

Cumhuriyet Anadolu Lisesinde başlayan eğitimlerin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katılarak mesleki eğitim okullarının idareci ve öğretmenleri ile bir araya geldi

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında "2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün, "Mesleki Eğitim Faaliyetlerinin Geliştirilmesi" için "Mesleğim Geleceğim" temasıyla yürütülecek faaliyetlerin desteklenmesi konusunda işbirliği çalışmaları yapıldı.

 

İlimizde de bu hedefler doğrultusunda Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde görev yapan idareci, meslek ve İngilizce öğretmenlerinden oluşan 120 öğretmenimize Erasmus + KA102 Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personelin Öğrenme Hareketliliği proje yazma eğitimi ve danışmanlık hizmetini başlattık.

 

Programın tanıtılması ile başlayacak olan eğitim; Proje hazırlama aşamalarının uygulamalı anlatımı ve ardından eğitim alan öğretmenlerimizin yazmış oldukları projelerin sunumu ve üzerinde gerekli dönütlerin sağlanması ile tamamlanacak olup ardından her okulun projelerini başvuruya hazır hale getirmek için danışmanlık hizmeti sağlanacaktır" dedi.

 

Cumhuriyet Anadolu Lisesi UZEM sınıfında 4 farklı grup olarak gerçekleştirilen eğitimler 27 Aralık 2019 tarihinde sona erecek.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.