DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yurt ve Pansiyonlarda Hijyen Önceliğimizdir

Yurt ve Pansiyonlarda Hijyen Önceliğimizdir

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, öğrenci barınma hizmeti veren özel kurum müdürleri ile Servergazi İmam Hatip Ortaokulu toplantı salonunda bir araya geldi.

 

Öğrenci yurtlarındaki tertip ve düzenin önemini vurgulayan Müdür Oğuz konuşmasında  " 2023 Eğitim Vizyonunun hedeflerinden biri de yurt ve pansiyonlarımızda hizmet standartları oluşturarak hizmet kalitesinin artırılmasıdır. Barınmanın yanında, çocuklarımızın sosyal imkânları ve ders çalışma ortamları da göz önünde bulundurulacaktır. Eğitim öğretim sadece okullarla sınırlı kalan bir şey değildir. Eğitim öğretimi destekleyen en önemli unsurlardan biri de pansiyon ve yurtlarımızdır. Amacımız çocuklarımız sağlıklı ve huzurlu ortamlarda eğitim öğretimlerini devam ettirirken hijyen kurallarına uygun ve sosyal anlamda kazanımlar sağlayan ortamlarda barınmalarını sağlamaktır"  dedi.

 

Toplantı, 5661 Sayılı Kanun ve Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği doğrultusunda değerlendirmelerde bulunulmasının ardından sona erdi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.