DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Değerler Eğitimi Okul Öncesi Çalışmaları Yenilendi

Eğitimde Değerler Eğitimi Okul Öncesi Çalışmaları Yenilendi

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce milli ve manevi değerlere sahip, sorumluluk ve inisiyatif alabilen, yenilikçi ve gelişime açık bireyler yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen  EDEP (Eğitimde Değerler Eğitimi Programı) okul öncesinden liseye kadar tüm okullarda uygulanıyor. okul öncesi çağındaki öğrencilerimizle başlıyor.

 

EDEP'nın okul öncesi komisyonunun planlama ve programı geliştirme çalışmaları yapılan değerlendirme toplantısı ile paylaşlıldı.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile EDEP okul öncesi komisyonunu oluşturan okul müdürleri, müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmasında "2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren okullarımızda uygulanmaya başlanılan EDEP; okullarımızın öncelikli görevi kültür aktarımında öğretim programlarında açık olarak belirtilen veya belirtilmeyen değerleri öğretmek, öğrencileri belirlenen değerler doğrultusunda hayata hazırlamak, çocukların kişisel gelişimine katkıda bulunmaktır. Böylesi bir yaklaşım, çocuk ve gençlerin karakterini ve benlik algısını olumlu yönde etkilemektedir. Bu yüzden bireyin belirli değerlerin farkına varması, yeni değerler üretmesi, benimsemesi ve zçselleştirerek davranışları ile sergilemesi eğitim sisteminin öncelikli sorumluluk alanlarındandır. Müdürlüğümüz tarafından yürütülen EDEP (Eğitimde Değerler Eğitimi Programı) her yıl farklı çalışmalarla sürekliliğini devam ettirmektedir.

 

Okul Öncesi EDEP Komisyon üyesi olarak görevlendirilen arkadaşlarımız her ay belirli periyotlarla toplanarak 2019-2020 eğitim öğretim yılında okul öncesi kurumlarında değerler eğitimi ile yapılacak çalışmaları planladılar. İl geneli gerçekleştirilecek toplantı ile resmi ve özel tüm okul öncesi kurum müdürlerimize Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP)'nın yenilenen çalışmaları akatarılacak" dedi.

 

12-02-202012-02-202012-02-2020

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.