DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Bir Eğitim Şehridir

Denizli Bir Eğitim Şehridir

İlimiz İmam Hatip Okullarının tanıtım ve yönlendirme il eylem planı toplantısı gerçekleştirildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Kayayurt, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde Din Öğretiminden sorumlu şube müdürleri ve ilimiz Anadolu İmam Hatip Liseleri ile İmam Hatip Ortaokulu müdürleri katıldı.

 

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; 2019-2020 eğitim öğretim yılı İmam Hatip Okullarının Tanıtım, Yönlendirme İl Eylem Planı, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirilmesi, İmam Hatip Okullarına yönelik Arapça Bilgi Yarışmaları, Genç Sesler Musiki Etkinliği Yarışmasının usul ve esasları,           Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Portalının tanıtımı ve  Nisan ayında yapılacak Anadolu İmam Hatip Liseleri Meslek Dersleri İzleme ve Değerlendirme Uygulama Sınavı hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

           

Müdür Oğuz konuşmasının devamında eğitim öğretimin bir ekip işi olduğunu ve Denizli'nin eğitim alanında son 10 yıla damgasını vurduğunu söyledi. Denizli'nin bir eğitim şehri olduğunun göstergesi olarak da İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada Denizli'nin son 10 yılda eğitim alanında 81 il içerisinde ilk sırada yer aldını, bu başarıda tüm eğitimcilerin katkısının olduğunu belirterek, eğitimin her kademesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Toplantı, 2018-2019 eğitim öğretim yılında Kalite Takip Sistemi (KTS) çalışmalarında başarılı olup ilk 5 dereceye giren okulun müdürlerine Başarı Belgeleri ve Erasmus+ kapsamında yürüttüğü proje ile İncilıpınar Şehit Burhan Acar İmam Hatip Ortaokulu'na Din Öğretimi Genel Müdürlüğünden gönderilen Teşekkür Belgesi İl Milli  Mahmut Oğuz tarafından verilmesi ile son buldu.

 

Kalite Takip Sistemi (KTS) çalışmaları sonucunda başarı belgesi alan okullar:

            Serinhisar İmam Hatip Ortaokulu

            Yatağan İmam Hatip Ortaokulu

            Çardak İmam Hatip Ortaokulu

            Çal (Süller) İmam Hatip Ortaokulu

            İncilipınar Şehit Burhan Acar İmam Hatip Ortaokulu

13-02-202013-02-202013-02-2020

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.