DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8.Sınıf Öğrencileri Genel Tekrar Testleri ile Öğrendiklerini Pekiştirecek

8.Sınıf Öğrencileri Genel Tekrar Testleri ile Öğrendiklerini Pekiştirecek

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü 8. Sınıf öğrencilerine yönelik yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezince ilimiz genelinde Ortaokul 8. Sınıfta öğrenim gören öğrencilere yönelik dört dersten oluşan "Genel Tekrar Testleri" hazırlandı.

 

Merkezefendi Osman-Nermin Akça Ortaokulu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz "Genel Tekrar Testleri"ni öğrencilere dağıttı.

 

Denizli Ölçme Değerlendirme Merkezi bünyesindeki öğretmenler tarafından hazırlanan Genel Tekrar Testleri hakkında açıklamalarda bulunan Müdür Oğuz "Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi ve T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinden oluşan dört adet genel tekrar testleri hazırladık. Bu çalışmayı 2020 Ocak ayında hayata geçirdik. İlk kitapçıklarımız 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci döneminin tekrarı olarak hazırlandı. İkinci kitapçıklar 2020 Şubat ayı müfredatının genel tekrar testleri oldu.

 

www.denizliodm.meb.gov.tr adresimizde Genel Tekrar Testlerimizi ücretsiz olarak yayınlamaktayız. Aylık olarak çıkan kitapçıklarımızı okullarımız internet sayfamızdan ulaşarak, öğrencilerimizin kullanımına sunuyorlar. Yaptığımız bu çalışma ile Öğrencilerimizin okulda öğrendikleri bilgileri pekiştirmesi ve öğretmenlerimize kaynak olmasını hedefledik.

 

Denizli Ölçme Değerlendirme Merkezimizde 25 kişilik tecrübeli bir öğretmen kadromuz var.  Öğretmenlerimiz aynı zamanda ilimizin "Soru Havuzu" oluşturma çalışmalarını da yapıyorlar. Hazırlanan Genel Tekrar Testleri her ay düzenli olarak yayınlanacak. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yenilikçi bir anlayış içerisinde eğitimin niceliğinin yanında niteliğinin artırılması çalışmalarına önem vermekteyiz" dedi.

 

Konuşmasının devamında öğrencilere de seslenen Müdür Oğuz "Eğitim hayatınızda başarılı olabilmenizdeki en önemli unsur kitap okumaktır. Çok kitap okuyunuz. Ayrıca Bakanlığımızca EBA yenilenerek zengin bir içerik oluşturuldu. EBA'daki kaynak bilgiler alanında uzmanlaşmış öğretmenlerimiz tarafından hazırlandı. Sınavlar sizleri korkutmasın. Sınavlar eğitim sürecinizdeki birer basamaktır. Bu basamağı rahatça geçebilmek için derslerinize önem verin ve kitap okumayı ihmal etmeyin. Sizler bizler için çok  önemlisiniz. Hepinize başarılar diliyorum" dedi.

 

27-02-202027-02-202027-02-202027-02-202027-02-2020

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.